Wpis z mikrobloga

@Piotr_Rupik: Bo to tak wygląda jakby stała i Machała kijkiem, proste nie? Nie pomyślisz o tym, że laska biega, skacze robi rozkroki które ciebie by rozpruły i dba o to żeby jej się wstążka ładnie układała, a przy tym jest oceniana za styl, grację, układ choreograficzny. Dodatkowo musi dbać o to żeby się nie zachwiać, nie zaplątać i nie wypieprzyć.
Spróbuj stojąc na jednej nodze pisać ósemki dłonią w jedną stronę
@Makila: XD

To nie ma żadnego znaczenia jak ten sport jest trudny, nawet jakby stała tam na rzęsach to nie ma znaczenia, chodzi mi o to że o tym kto jest lepszy może zdecydować tylko sędzia, a nie ustalone reguły.

Równie dobrze można wypieprzyć kolarstwo, przecież to tylko jazda na rowerze, każdy głupi to potrafi. Albo boks- byle Seba potrafi się napieprzać po ryju.


No tu to pojechałaś, kolarstwo ma taką
@Piotr_Rupik: Tak jak już ktoś pisał wyżej- w każdym sporcie masz ustalone reguły. To że ich nie znasz nie znaczy że ich nie ma. Po to są wykwalifikowani sędziowie żeby znali te wszystkie podskoki i szpagaty i mogli fachowo je ocenić. W piłce nożnej sędzia też ma duży wpływ na wynik meczu. Czy to znaczy że trzeba ją wywalić z igrzysk? Bo jedna błędna decyzja może dać decydującego gola?
@Mikka: Ale mają realny wpływ na rozgrywkę. Wiem że chodziło o dyscypliny w których wynik ogłaszają sędziowie i widzę różnicę ale to nie znaczy że tylko i wyłącznie sędziowie mają wpływ na wyniki.
Może jeszcze wywalmy dyscypliny które nie są medialne, jak na przykład żeglarstwo czy strzelectwo, bo jeden z drugim ignorantem nie chce oglądać takich nudów? W Igrzyskach chodzi o rywalizację a nie o to żeby wynik był podany na
@Makila: Realny? Chyba przypadkowy i nieintencjonalny. Te porównanie jest typu "argument na siłę żeby nie być gołosłownym". Co to za rywalizacja sportowa gdzie ubiór i umalowanie ma duże znaczenie? To mi się bardziej nadaje na wybory miss albo konkurs tańca a nie zawody sportowe xD.
@Mikka: No na pewno dostają punkty za makijaż. Przed występem są sprawdzane czy na pewno mają ładnie pomalowane rzęsy a po występie komisja sprawdza czy im lakier na paznokciach nie odprysnął.
Sport to sport i o ile rozumiem oburzenie o esportowców, to bóldupienie o dyscyplinę która wymaga katorżniczych treningów, ogromnej samodyscypliny i dużej sprawności fizycznej tylko dlatego że się nie zna zasad oceniania jest smutne.