Wpis z mikrobloga

To uczucie kiedy tankujesz świeżo zagazowanym autem do pełna i za 40 litrów słodkiego eliksiru prędkości płacisz 70 zł. Nie montowanie instalacji LPG w samochodzie to jakiś absurd, nie rozumiem dlaczego na drogach są jeszcze samochody na benzynę. Płacisz 3000zł za dobrą instalację i w 10 lat oszczędzasz dziesięć razy tyle. Taniej to już chyba tylko komunikacją miejską, o ile macie bilety ulgowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #auto #januszebiznesu #cebuladeals
mirekmirkowski - To uczucie kiedy tankujesz świeżo zagazowanym autem do pełna i za 40...

źródło: comment_5yiIX2sZ98urecGZT42tF2dwUjZSH6ml.jpg

Pobierz
  • 237
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nico112: To, że jesteś w stanie zrezygnować z oszczędności rzędu 500 zł miesięcznie, bo jakiś cieć z osiedla postawił znak NO LPG ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie też jeździsz 50 km/h bo jest znak 50. Na bank. No musisz tyle jeździć, bo znak.
  • Odpowiedz
@mirekmirkowski: ja zamontowałem gaz do swojego po miesiącu jazdy - i żałowałem, że tak późno. A teraz ceny gazu najniższe od wielu lat, lato to zawsze było ok 2 zł, zima 2,50.. a teraz jazda za 16-17 zł za stówkę :O
  • Odpowiedz
@mirekmirkowski: u mnie to samo, instalacja 3k, zwróciła sie po roku użytkowania samochodu :) nie rozumie jak mozna jeździć na bene i śmiać sie z samochodów z instalacja LPG. Przeciez to czysta oszczędność
  • Odpowiedz
  • 0
Mam dwa pytania w temacie.
1. Jak to jest z parkowaniem auta w gazie w parkingu podziemnym?
2. Widziałem ostatnio nagłówki artykułów, że ma się zmienić ustawa przez co gaz skoczy do ~3pln
  • Odpowiedz
Przy dieslu to oszczędność 134 złotych na takiej trasie. Pytanie czy są większe nakłady na utrzymanie takiego auta (naprawy, części, itp)?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@historiofil: powiem Ci tak, wszystko co mi się przez 3 lata użytkowania japońca z lat 90 z-----o, z-----o by mi się i tak. 60-70zł droższy przegląd co roku + łącznie z 80zł na filtry gazu wydałem. Nie licząc homologacji która się skończyła
  • Odpowiedz
@mirekmirkowski:
Szkoda że nie da się zagazować diesli - to by dopiero była oszczędność.
Skoro zarówno LPG jak i diesel są tańsze w eksploatacji to w przypadku diesla z LPG koszty byłyby już chyba ujemne, a auto przy każdym tankowaniu przynosiłoby zysk ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@historiofil: mi się najtaniej udało kiedyś zajechać na trasie 100km za ~13 zł :) zmęczony po pracy, jakaś podła krajówka z tirami, więc V bieg i 90kmh za jakąś naczepą, przez 1,5h się tak wlokłem. Wróciłem już normalnym tempem, po 200km, weszło mi 17l gazu, czyli w pierwszą stronę silnik 2.0 LPG połknął pewniej mniej niż 8l gazu.
  • Odpowiedz