Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki dostałem sporo wiadomości dot. życia na Malcie - więc odpowiadam kolejno:

@Speeedy

wygrywasz życie wedlug mnie, to jest stan do którego dążę


Też tak uważam, wartością dodaną jest z pewnością utrata 17kg i nieaktywność na steamie od 3 miesięcy :)

@azurri

widzę że malta ma 316km2, to chyba nie dużo? pewnie z jednego konca na drugi mozna pojechac autobusem w ciagu jednego dnia? ile wg ciebie trzeba zarabiac by tam sobie mieszkac standardowo bez luksusow, wynajmujac mieszkanie 2pokoje?


Pewna pracowita i pomocna dziewczyna w grupie na fb 'Polacy na Malcie' wrzuciła świetny dokument opisujący wszystkie podstawowe informacje dla przyszłych imigrantów.
Link: [https://megawrzuta.pl/download/9b44d6cb3ab2ecb617d7f1eacdb531b4.html](https://megawrzuta.pl/download/9b44d6cb3ab2ecb617d7f1eacdb531b4.html)

@wykopowypixel

Gdzie mieści się ten klif na Malcie? Niedługo wybieram się na urlop ;-).


Klif mieści się na bardzo malutkiej wyspie o nazwie Comino, na początek polecam st. Peter Pool - jeżeli nie masz samochodu musisz zapychać z buta ok 30min z miejscowości Marsaxlokk ponieważ tam najbliżej dojeżdża autobus

@hasztag_andrzej

Jakie koszty życia przeciętne wychodzą? Mieszkanie, jedzenie, pierdoły


Ściągnij dokument, który podlinkowałem wyżej

@pateryk

ODBIERZ TELEFON ( ͡° ͜ʖ ͡°)


chopie dzisiej oddzwonia!

@MustafaKaraban

za goraco


Ja się już przyzwyczaiłem do tutejszej temperatury - nie jest źle, prawie zawsze wieje lekki wiaterek

@Nagor

polecasz wyprawę na Maltę na tydzień w ramach urlopu? Jak tak to w jakie miejsce, żeby też skoczyć z klifu :P ?

Turystom przylatującym na tydzień zawsze polecam wynajęcie samochodu, transport autobusowy na Malcie to katorga - często czekasz na autobus, który pojechał już 20 minut wcześniej. Mnie już to nie irytuje, podchodzę do tego tak, że "kiedyś przyjedzie następny" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jak pisałem wyżej na początek polecam St Peter Pool, klify od 0,5m do 6m

@Rozenkranc

A przyzwyczaiłeś się już do karaluchów? W La Valetta miałem problemy z utrzymaniem jedzenia.


Nigdy nie miałem karalucha - nawet w przedpokoju, wydaje mi się, że to kwestia utrzymania porządku. Jest to zależne chyba również od lokalizacji. Swoją drogą Valetta jest przepiękna nocą i ma swoje nocne undergroundowe życie, tylko trzeba wiedzieć gdzie :)

@Tosca303

prawie całe wybrzeże Malty to jest jeden wielki klif, a plaż tam jest mało (ale jest na pewno co najmniej jedna nudystów) i portów (np. La Valletta) - pewnie dlatego Niemcy ich nie podbili w czasie IIWŚ.


Plaża nudystów jest na skałach przy ghajn tuffieha bay

@milvanb
Dzięki za wszystkie Twoje odpowiedzi, pomimo, że z Twoimi opiniami w 85% się nie zgadzam - takie moje święte prawo (nie mówię tutaj o sprawach biznesowych i rynku pracy na wyspie - bo tutaj z pewnością masz większe doświadczenie). Jak to mawia @feuer: "mamy chyba inny mindset" **

Podsumowujac - trafic dobrej jakosci jedzdnie jest ciezko.

zdecydowana wiekszosc to nic nie warte budy o mentalnosci Polakow z lat 90.

Pracowałem jakiś czas w Gzirze, ogólnie jest sporo dobrych jakościowo restauracji - gdzie widziałeś te nic nie warte budy? Fakt jest sporo wakacyjnego gówno-żarcia, ale wydaje mi się, że trochę przesadzasz

Obiecuję, będę dbał o tag - już wkrótce opiszę Wam jak tu wszystko wygląda z mojej perspektywy :)

Dla dwóch Mireczków mam już pocztówki a dla jednego eurasa z Maltańskim krzyżem, jeżeli ktoś coś zbiera to chętnie wyślę suwyniry :)

Załączam poniżej zdjęcie z wtorkowego bbq. Pozdrawiam i kto chętny na wspólne piwko - ZAPRASZAM!

#hanysnamalcie #emigracja
Pobierz
źródło: comment_9So6901GFwCN2adt5449j2skROqh7ZJR.jpg
  • 7
@cnros: ja bylem w Hiszpanii 2 tygodnie to ciezko bylo wytrzymac, spac w nocy nie moglem, za dnia tylko plaza/basen innej opcji nie widze, chyba ze klimatyzacja w pracy bo inaczej ciezko
ogolnie wole polski klimat, mamy wszystko, a goraczka jest fajna przez kilka dni, ale kto co lubi
@cnros: nie bede Cie zmartwial, ale nawet popularbe Gululu w St Julians na zapleczu wole o modlitwe. Co prawda zmienia sie na lepsze ta sprawa, ale uprzedze Cie - jakies 80% miejsc uznawanych za eksluzywne jedzie na mrozonkach, klamie w zywe oczy ze osmiorbica swiezo co z Marsaxlokk przyjechala itd. To jest ta ciemna strona Malty, o ktoreh nikt nie chce wiedziec, bo przeciez ja tez mam gdzies restauracje, a slonce
I zeby podsumowac - Malta caly czas to maly raj na ziemi, w szczegolnosci jesli chodzi o latwosc kraju, angielskiego i tego ze januszoloty z 5 miast juz lataja :)