Wpis z mikrobloga

@foad69: Jak masz za dużo pieniędzy to kup Della zamiast badziewnego Asusa.

Będziesz grał na tym w gry? Jak nie to bierz ze zintegrowaną grafiką zamiast dedykowanej, będzie chłodniej, ciszej i żywotność lapka będzie większa.

I ramu wincyj.

@rozdajozadarmo: Aż takiej zajawki nie mam, żeby kompa całego zmieniać:) Ale fakt, zdążył już 2x serwis odwiedzić. No lubię czasami jakąś nowość odpalić. Serio odczuję kolejną kość ramu?

Nigdy więcej odblaskowej matrycy, hejt po grób:)
@foad69:

Aż takiej zajawki nie mam, żeby kompa całego zmieniać:)

Źle zrozumiałem. Sądziłem, że kupujesz nowego lapka, a nie rozbudowujesz obecnego.

Ale fakt, zdążył już 2x serwis odwiedzić

Asus ;P

Serio odczuję kolejną kość ramu?

Zaleźy co robisz. Jeśli np. pracujesz z Photoshopem i projektami z dużą ilością warstw, czy obróbką wideo to każda ilość ramu będzie za mała. Przy klasycznym "siedzeniu na kompie" nie poczujesz absolutnie żadnej różnicy.

Ram daje
@foad69:

Te pamięci są wolniejsze, więc całość będzie działać z obniżonym taktowaniem. W teorii będzie więc działać wolniej. W testach, których wynik zależy od szybkości pamięci (czyli w takich, które zapisują duże ilości damych do pamięci) będziesz miał prawdopodobnie nieco gorsze wyniki. W praktyce być może nie poczujesz spadku wydajności spowodowanego częstotliwością (do tego dochodzi jeszcze kwestia opóźnień, czyli parametru CLm który też ma wpłhyw na wydajność).

Druga sprawa to to,
Bo grafiki chyba nie wymienię?


@foad69: Mógłbyś napisać na forum roga do kogoś czy by mógł ci odblokować bios karty i podbić 960m do 1350-1375MHz, ale sam musiałbyś go wyciągnąć z normalnego biosu i im go podrzucić. Gdybyś miał 4 linie pcie na slocie m.2 to mógłbyś się zastanowić nad zmianą dysku na samasunga 960 pro jak wyjdzie.
Dzięki za info, zrozumiałem, że bawienie się w grafikę to bezsens. Nie wiem co znaczy 4 linie na pcie na slocie m.2, ale czy w ogóle taka zabawa ma sens, taki odczuwalny?