Wpis z mikrobloga

@kicioch:

Ksiądz Kaczkowski był przeciwnikiem mówienia chorym, że będzie dobrze, magicznego myślenia, że chory wyzdrowieje, co w przypadku chociażby pacjentów jego hospicjum było oszustwem. „Nigdy, choćbyśmy mieli wielką pokusę, nie możemy obiecywać rzeczy niemożliwych, ponieważ ludzie straciliby do nas zaufanie. Człowiekowi można powiedzieć najtrudniejszą prawdę, ale z klasą, wspierając go, budując relację”.


Mimo wszystko pomodlić się za czyjeś zdrowie to nie jest wielki wysiłek.
@kicioch: Rozwalają mnie takie agresywne odpowiedzi. Jestem niemalże pewien, że w większej mierze autorzy takich postów to obrażone gimby, którym mama kazała wyłączyć tibię (lola?) i zapieprzać do kościoła w niedzielę. Wiara towarzyszy człowiekowi od początków i dziwi mnie że jeżeli człowiek mógł mieć na tyle rozumu, żeby wszystko logicznie przeanalizować i stwierdzić, że jednak boga nie ma, nie potrafi jednak rozumieć i uszanować, że inni mają prawo do swojego zdania
  • 27
@pekas: Nikt nie kazał mu pisać, że będzie dobrze. Wystarczy że odpuściłby sobie wyśmianie i sugestię choroby psychicznej.
Ja też się nie modlę, nie chodzę do kościoła, czy to daje mi prawo wyśmiewania i obrażania wierzących? Chyba nie.
@lubieplacki123: Serio dla Ciebie nie jest złe obrażanie drugiej osoby i wyśmiewanie jej wiary? Tak jak napisałam wyżej - nie praktykuję wiary, ale to nie daje mi możliwości wyśmiewania i obrażania tych
@kicioch: No tak, nikt nie kazał, ale też nikt nie ma prawa mu zabronić. Po prostu dobrze wiedział, że takim komentarzem pod takim, a nie innym wpisem zrobi gównoburzę.
@kicioch: ja napisalem ze etycznie tego nie oceniam, kwestir wiary SA abstrakcyjne ;)
@Fafnucek: rownie dobrze moglbymtobie napisac ze skupianie sie Na niesienie pomocy takim przypadkom dobrym slowem jest rownie skuteczne co like Na fb

WG mnie wazniejsze jest s nia pogadac niz zapewnianie o modlitwie I w zasadzie do tego chcialem wprowadzic moja wypowiedz a jak pisalem wyzej etycznie nie mnie oceniac takie zachowanie Bo skonczysie to Na porownywaniu