Wpis z mikrobloga

@Visius: Nic tak nie łączy związku, jak wspólny kredyt na 30 lat życia.
@M4ks: 3-4 lata pracy w UK i masz mieszkanie bez kredytu, ale jak kto woli tyrać 30-40 lat to jego wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°)
P.S.
Tylko nie wyskakuj mi z nieruchomościami w aglomeracjach (powyżej 1mln mieszkańców), bo cenę za m2 uśredniłem na poziomie 3 tys/m2
  • Odpowiedz
3-4 lata pracy w UK i masz mieszkanie bez kredytu


@KsiegaRekordowSzutki: 3-4 lata pracy w UK w trybie 12/7 i mieszkania na kupie bez odrobiny prywatnosci i jakichkolwiek przyjemnosci zeby kupic gownomieszkanie na prowincji, co kto lubi...

bo cenę za m2 uśredniłem na poziomie 3 tys/m2


@KsiegaRekordowSzutki: to co sie lapie, sosnowiec? Nawet w Lodzi cena jest wyższa xD
  • Odpowiedz
ale jak kto woli tyrać 30-40 lat to jego wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@M4ks:
3-4 lata to nie jest dużo wobec 30-40 lat. Po 3-4 latach wyrzeczeń, żyjesz pełnią życia, a nie z kredytem na karku i presją pracodawców i banków.

no ale, jak sam napisałeś "co kto
  • Odpowiedz
Życie jest ograniczone czasowo i szkoda je tracić na "niewolnictwo" w przeważającej mierze. Inna sprawa, że teraz musicie jakoś swoją decyzje zracjonalizować i bronić ją do upadłego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KsiegaRekordowSzutki: xD ale wiesz, ze nie kazdy zarabia w Polsce 1000zl i to pod stolem? Jest mnostwo ludzi ktore w Polsce na mieszkanie z kredytu odlozy spokojnie tyle samo co ty w tym jukej tyrajac
  • Odpowiedz
Tylko nie wyskakuj mi z nieruchomościami w aglomeracjach (powyżej 1mln mieszkańców), bo cenę za m2 uśredniłem na poziomie 3 tys/m2


@KsiegaRekordowSzutki: bez sensu, policz ile trzeba pracować w JUKEJ na mieszkanie w warszawie za 7500zł/m bo to jest średnia cena
  • Odpowiedz
@KsiegaRekordowSzutki masz rację, lepiej wyjechać na 4 lata, rzucić godna prace w kraju po to, by Angolowi wykonywać pracę najgorszego sortu, spac w melinie, aby tylko naciułać na mieszkanie, a później wrócić i dalej zaczynać życie od początku. Nie bierzesz tylko pod uwagę jednego aspektu. Można żyć w miare godnie w tym kraju, tylko trzeba chcieć zapieprzac, a kredyt zawsze można spłacić wcześniej.
Każdy ma inne przekonania, ale ja za granicę
  • Odpowiedz
@Dolan: Życie nie sprowadza się wyłącznie do aglomeracji - kwestia kalkulacji związanych z mobilnoscią, czy innych rozwiązań w tym kierunku.
@edziuszka17
Od jakiej stawki i za ile godzin tygodniowo zaczyna się GODNA stawka w PL?
Inna sprawa, że praca w UK nie sprowadza się li, tylko wyłącznie do zmywaka.
  • Odpowiedz
Życie nie sprowadza się wyłącznie do aglomeracji


@KsiegaRekordowSzutki: ale realnie o takich mieszkaniach w dużych miastach marzą młodzi ludzie. No to ile w końcu trwa odkładanie na zmywaku tych 490k zł na 65m mieszkanie w stolicy?
  • Odpowiedz
@KsiegaRekordowSzutki No dobra, mieszkasz poza miastem, masz wybudowany dom po taniosci. Pracujesz w mieście, bo w Pcimiu nie ma pracy i tracisz 3 razy więcej czasu na dojazdy niż w samym mieście. Do tego koszta związane z dojazdem. Gdzie teraz ucieka Twoja teoria o bardzo krótkim życiu? Tracisz je na korkach.
Godna stawka to taka kiedy jesteś w stanie opłacić wszystkie rachunki, moc sobie pozwolić na wyjście z domu raz w
  • Odpowiedz
@KsiegaRekordowSzutki Serio uważasz, ze na pracy urzedasa się dorobisz? :D Jeśli pracujesz od 8 do 16 i nie jesteś dyrektorem, to moze Cie rozczaruje, ale niestety nie dorobisz się.
Zycie jest ograniczone czasowo, wiec w moim mniemaniu nie warto jest tracić 4 lat na prace na zmywaku, która w żaden sposób Cię nie rozwinie, a wręcz uwsteczni.
P.s.Nigdy nie wzięłam łapówki i nie zamierzam.
  • Odpowiedz