Wpis z mikrobloga

Miłość do bliźniego w pełnej krasie... Od dawna nie jestem katolikiem, ale do głowy by mi nie przyszło tak obrazić głowę jakiegoś kościoła tylko dla tego, że nie odpowiada mi to co mówi. Wiedziałem, że jakiś "inteligent" wyzwie papieża od lewaków, ale takiego czegoś się nie spodziewałem (,)

Pobierz p.....x - Miłość do bliźniego w pełnej krasie... Od dawna nie jestem katolikiem, ale ...
źródło: comment_BcScgFgtw5zcttENUVN4eBgw9nPV5vZ0.jpg
  • 23
@pentax: A w obronie czci innego papaja gotów był lać w mordę.

Zwykłym chamstwem jest epatowanie hasłem "nie płakałem po papieżu". Gdyby po śmierci mojego ojca ktoś demonstracyjnie chciał mi dać do zrozumienia, że on po nim nie płakał i ma moją żałobę gdzieś, dostałby po prostu - pardon pour le mot - po mordzie. I z góry uprzedzam, że to samo spotka ewentualnego "obrońcę wolności wypowiedzi", który zbliży się do
@anymous: Bycie katolikiem w tym kraju nic nie oznacza... co najwyżej, że twoi rodzice Cię ochrzcili. Może stąd te statystyki, które mówią że koło 90% społeczeństwa to katolicy. Potem się okazuje, że około 50% chodzi do kościoła. A jakby policzyć tych co naprawdę żyją według tego co Bóg czy biblia mówi to wyszło by coś koło 0,1%.
A najśmieszniejsze jest to że nawet księża nie stosują się do tego co głoszą
@pentax:

Kiedyś jakaś Pani na ulicy zaczęła pouczać ludzi, że bez religii to byśmy wszyscy upadli... Zapytałem ją ładnie czy uważa Czechów za złych ludzi, odpowiedziała że nie. Oświeciłem ją że w większości to ateiści i jakoś się jeszcze nie pozabijali a ich kraju ogień nie pochłonął. O dziwo chyba załapała o co mi chodzi, bo się uspokoiła i przestała nawracać niewiernych xD


Czy twoim zdaniem chodzenie do katolickiego kościoła ma
@PierDacze: to zalezy kto do niego chodzi... jak rodzice Cie nie wychowaja na porzadnego obywatela to ani szkola, ani kosciol tego za nich nie zrobi.
Dobry nauczyciel czy ksiadz moga miec na czlowieka jakis wplyw, ale go nie wychowaja i nie zrobia z niego ludzi. Moralnosci nie nabiera sie w jakiejs instytucji...
Już widzę jakby np. taki Lis napisał coś takiego o JPII... wykop by spłonął a prawackie media żądały co najmniej ukamienowania


@pentax: jakby to powiedzieli twoi koledzy neuropki: BIJ CHOCHOŁA PÓKI CIEPŁY!
@pentax:

to zalezy kto do niego chodzi... jak rodzice Cie nie wychowaja na porzadnego obywatela to ani szkola, ani kosciol tego za nich nie zrobi.

Dobry nauczyciel czy ksiadz moga miec na czlowieka jakis wplyw, ale go nie wychowaja i nie zrobia z niego ludzi. Moralnosci nie nabiera sie w jakiejs instytucji...


Kościół to nie tylko instytucja, budynek itd, ale też wspólnota ludzi z mocnymi filarami pozytywnej filozofii przekazywanej z nowego