Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem ludzi, którzy chodzą do kina - jest to nielogiczne oraz nieopłacalne ekonomicznie, co po lekturze tego merytorycznego wpisu przyzna każdy racjonalny człowiek. Bilet do kina kosztuje te 15-25 zł, niby niewiele, ale po co w XXI wieku wydawać pieniądze na coś, co można w sekundę mieć za darmo poprzez pobranie filmu w internecie? Obecnie nawet premiery kinowe są w dobrej jakości tuż po premierze. Ok, ale ktoś powie 'stać mnie, więc zamknij mordę, będę kupował bilety i oglądał na dużym ekranie'. Spoko, idziesz zatem do kina biedniejszy o te 15-25 zł (lub więcej jeśli kupisz jedzenie), ale w zamian za to masz wspaniały spektakl na ogromnym ekranie. Otóż nie. Oglądanie filmu w kinie to katorga - ludzie dookoła ciągle rozmawiają w trakcie seansu, spóźniają się zasłaniając ekran, szeleszczą i smrodzą popcornem oraz nachosami, śmieją się i reagują w niewłaściwych momentach, jeszcze świecą Ci telefonem po oczach. Czy duży ekran jest godną rekompensatą za tak spartańskie warunki? Nie.

Oprócz tych dwóch porażających argumentów są jeszcze dwa inne. Wizyta w kinie jest czasochłonna - dojście do kina, poczekanie na seans, przebrnięcie przez reklamy oraz powrót do domu zajmują często prawie tyle co seans sam w sobie. Poza tym jeśli oglądasz film u siebie to w każdej chwili możesz cofnąć kawałek, zapauzować, aby coś sprawdzić, oddać mocz, przynieść ciastka. Jesteś panem seansu, wszystko zależy tylko od Ciebie. Nic nie płacisz. Nie tracisz czasu na dojście. Nikt Ci nie przeszkadza. Moim zdaniem chodzenie do kina to swoista tradycja społeczna, tak się przyjęło i ludzie wciąż to robią, mimo że nie mają żadnych argumentów za tym, że seans w kinie jest racjonalny. Kiedyś też chodziłem do kina aż kilka lat temu przeanalizowałem wszystkie 'za' i 'przeciw' po czym dałem sobie spokój. Rozbrajają mnie też ludzie, którzy mówią, że nie są 'złodziejami' i wspierają artystów - mówiąc to są odziani w ubrania zrobione przez kambodżańską dziatwę za ćwierć dolara. Bawią mnie też ci, którzy twierdzą, że fajnie iść do kina ze znajomymi. Idziesz oglądać czy rozmawiać? Film oglądasz w domu a potem dyskutujesz na spacerze lub facebooku. Chodzenie do kina jest pozbawione sensu.
#oswiadczenie #przemyslenia #rozkminy #niebieskiepaski #rozowepaski #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #kino #film #ankieta

Wyraź swoją opinię dotyczącą chodzenia do kina:

  • Chodzę do kina, uważam że to normalna sprawa 68.6% (1972)
  • Chodzę do kina, ale po Twoich argumentach sam już nie wiem czy powinienem tak robić 2.7% (78)
  • Nie chodzę do kina, ale rozumiem jeśli ktoś tak robi 21.7% (624)
  • Nie rozumiem ludzi, którzy chodzą do kina - trafiłeś w samo sedno, genialny wpis 6.9% (199)

Oddanych głosów: 2873

  • 158
@LudzkieScierwo: Ech, Twoje baity są coraz niższej jakości, bo porównujesz kupowanie usługi to bezprawnego zdobywania dostępu. Jeśli już się wysilasz, to porównaj chodzenie do kina i wypożyczanie/kupowanie wydań DVD/Blue-ray/VOD
@LudzkieScierwo bo chce obejrzeć film ze znajomymi? a żadne z nas nie ma innej mozliwosci? poza tym mieszkam w malym mieście.. ludzi na seansie jest przewaznie maks. 10(taka godzina) na cala sale.. i efekty calkiem spoko i jakosc..
@Piesa przecież on tu napisał, że popiera okradanie ludzi z telefonów na ulicy zamiast kupowania używanych, jeśli osoba okradana ma co najmniej 18 lat... Dyskusja nie ma sensu
@LudzkieScierwo:

Obecnie nawet premiery kinowe są w dobrej jakości tuż po premierze.


Dalej nie czytam, bo kłamiesz.
Nim film trafi na płyty, mijają średnio 3-4 miesiące od kinowej premiery.
Nie jest to więc szybko.

Wcześniej masz tylko możliwość obejrzenia cam ripy. Nie jest to jednak dobra jakość.
@LudzkieScierwo: w cinemacity za 49zł miesięcznie masz nielimitowane wejścia więc wychodzi trochę mniej dla kinomaniaka.

Ja do kina chodzę tylko na filmy które wydają mi się tego warte i tylko pod koniec repertuaru żeby na sali było jak najmniej osób i w ten sposób nikt nie przeszkadza, a spóźnialscy i tak docierają przed początkiem filmu bo reklamy trwają około 25 minut
@LudzkieScierwo moim zdaniem pieprzysz ale gownoburze wywolales piękna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A Twoje argumenty są inwalidą z prostej przyczyny. Nie pirace nic i mi z tym dobrze, a zanim doczekam się na oficjalne wydanie filmu mijają wieki
@LudzkieScierwo: Sory ale samo #!$%@? się z szukaniem danego filmu w dobrej jakości zaraz po premierze jest równoznaczne z kilkoma godzinami które mógłbyś przeznaczyć na pójście do kina, obejrzenie filmu i wrócenie do domu. Wolę już przebrnąć przez głupich ludzi i przez to że będę biedniejszy o te 20 zł, ale przynajmniej obejrzę sobie film premierowo tak jak się powinno film obejrzeć.

Bilet do kina kosztuje te 15-25 zł, niby niewiele, ale po co w XXI wieku wydawać pieniądze na coś, co można w sekundę mieć za darmo poprzez pobranie filmu w internecie?


@LudzkieScierwo: Chodzę do kina bo lubię. Wybieram godziny i dni kiedy zazwyczaj jest mało ludzi. To jednak nie wszystko. Mimo tego że płacę te 15-25 zł za bilet by obejrzeć film w kinie, kilka miesięcy później kupuję ten sam film
Pobierz goblin21 - > Bilet do kina kosztuje te 15-25 zł, niby niewiele, ale po co w XXI wieku...
źródło: comment_JxFGQQid8Nn8SEFz2fIX4xWREpsSCaCD.jpg