Wpis z mikrobloga

TL;DR


Musze sie do czegoś przyznać. Przesiąknięty wypokiem miałem bardzo chłodne podejscie do #sdm
Nie dość, ze korki, to zamachy, ludzi wiecej niz gołębi i w ogole jak to za moje piniondze robio takie szopki skoro ja mam z kościołem niewiele wspólnego.

Ale poszedłem wczoraj ze znajomym na pare godzin na rynek i stwierdzam, ze to jest na prawdę super. Na każdym kroku ludzie, którzy odwzajemniają Twoj uśmiech, zawsze jak gdzies ide to z uśmiechem i zazwyczaj większość patrzyła na mnie dosyć chłodno a teraz?
Wszyscy radośni, cieszą sie, nie wiem czy wszyscy cos palili czy to Jezus sie tak w nich objawia ale podoba mi sie to.
Nie dość, ze miła atmosfera to jeszcze przyjechało tyle pięknych kobiet z calego świata, na żywo mozna sie przekonac, ktora nacja jest najładniejsza. Francuski? Włoszki? A moze panie z Azjii albo mulatki? ()
Kocham #krakow i uwielbiam jak sie duzo dzieje, jak to miasto zyje, cały ten zgiełk, dlatego musze stwierdzić, ze takie #multikulti przez te pare dni to na prawdę zajebista sprawa. Wyjechali albo zakopali sie w piwnicach wszyscy ci, którzy narzekali a zostali ludzie cieszący sie zyciem, ci którzy nie żyją za karę. Propsuje światowe dni młodzieży
#oswiadczenie
Pobierz
źródło: comment_kiRDN6u7ZtTcw2d0IDNHEsDI3RgwHxfi.jpg
  • 50
@migdalll: Rozumiem Cię doskonale ale na rynku co parę metrów jest patrol, czy to policji czy żandarmerii, większość jest uzbrojona w ostrą amunicję w razie czego, więc myślę, że mogłabyś przełamać strach taką szybką rundką dookoła płyty głównej.

@ruok: a wiesz, że eventy zaczynają się o 12,a nawet bez nich na rynku i pod wawelem jest od groma osób? ;)

matko, namawiam ludzi do śdm. chyba się nawróciłem (
@bylu: Mieszkam w samym centrum, więc codziennie kilka razy jestem przy wawelu, przy rynku, czy przy błoniach. Policję widziałam, ale wiesz, "dla chcącego nic trudnego". Wybuch albo atak w takim tłumie, to pewna śmierć.
@bylu: ja właśnie pracuje od ok 13-14 do późnej nocy, właśnie praca związana z sdm więc kojarze, ale no niestety:C
A tak widze na miejskich kamerach w pracy ze rzeczywiście ludzi masa, ale w sumie nawet tak gdzie mieszkam, poza centrum, jest mnóstwo pielgrzymów z całego świata:-D no i jak mam rano okazje byc gdzies na rynku to także.

Ogółem tak offtopowo moim zdaniem nasze służby sobie świetnie do tej pory
@bylu:
Pewnie sporo ludzi spodziewało sie, że będzie to podobne do polskiego smutnego, nadętego i sztywnego katolicyzmu. W innych rejonach świata zaś ta sama religia jest inna - najczęściej bardziej otwarta i pozytywna. Tam częśto juz nie ma ludzi, którzy wierzą z przyzwyczajenia i traktują to jako obowiązek "bo co sąsiad powie" - są ludzie autentycznie zaangażowani i pozytywnie zaangażowani.
Może się mylę, bo jednak nie jestem na miejscu, ale wydaje
@migdalll: tak myślę, że jakbym się bał to unikał bym galerii, ulic typu Floriańska, Szewska, bo tam jest największe stężenie osób/m2 ale jedyne co mi teraz przychodzi na myśl to...pic rel ( ͡º ͜ʖ͡º)

@gawel72: multikulti, czyli napływ osób z innych państw gdzie są podobne zwyczaje (czyt. nie srają na ulicach, nie mordują), czy panuje ta sama religia jest pozytywną migracją. Napływ osób, które nie
Pobierz
źródło: comment_Y6V9kQosZLjYhjyOBhPhvoPfvQ3MICqL.jpg