Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakis czas temu pisalem tutaj o moim problemie: wiecznie ospaly, zmeczony, glownie po pracy. Niby 8h pracy biurowej a nie mam absolutnie po pracy sily isc na silownie. Wracam zreszta do domu kolo 18-19, bez godzinnej drzemki nie ogarne. Spie po 8h dziennie wiec w normie. Jednak nawet z drzemka nie mam sily, jestem osowialy i ledwo na cokolwiek mam sile.
W weekendy chodze na silownie, np. wczoraj [sobota] bylem ale dzis juz nie bo mam potworne zakwasy i wszystko mnie boli. A to dlatego ze chodze 1x w tyg. zamiast 3x-4x jak to mialem w zwyczaju.
Ogolnie na studiach mialem wieksze luzy i silownia mi bardziej wychodzila ale z praca jest juz lipa, bo posilki przygotowac i w ogole...
Powiedzcie mi czy jak przez nastepne 3 miesiace bede chodzil tylko 1x w tygodniu to czy te treningi maja jakis sens?
A druga sprawa...
Ok ja teraz studiuje ale niedlugo skoncze studia i jak pojde do pracy podobnej do tej tj. biurko 8h dziennie to ja nie wiem jak ja to pogodze z silownia. Zakupy, przygotowanie zarcia itd. nie mowiac o jakims czasie na zycie towarzyskie, dziewczyne itd.

Kurde no nie wiem, ja nie mam sily, ale w tym doslownym sensie. Cos jest ze mna nie tak. Moze ja mam z natury slabe cialo? Ogolnie suchoklates here mimo stazu 1.5 roku na silowni to BAAAAARDZO slabo mi to idzie, bo jestem skinnyfatem, moze ja mam jakies k---a hormony r-------e, bo podejrzewalem wysokie ilosci estrogenu (lekki zarys gino, tluszcz odkladajacy sie w biodrach, wciecie w talii, duza d--a, duze biodra) albo innego zenskiego hormonu albo malo testosteronu.

Do endokrynologa pojde we wrzesniu bo wtedy mam termin, czekam juz chyba na niego od kwietnia..... jakie badania jeszcze polecicie porobic? Bo ostatnio robilem OB i np. zelazo mam w dolnej granicy normy ale jednak w normie, teraz kupilem se zelazo w tabletkach i zobaczymy czy pomoze, pobiore tak z miesiac bo nie chce przedawkowac w ciemno.

Dodam tez ze niedawno cierpialem na depresje ale biore antydepresanty po ktorych mi lepiej wiec w sumie deprecha odpada. Antydepresanty mnie nie zamulaja wiec to nie od tego. W sumie zawsze bylem senny i 0 sily na cokolwiek.

#zdrowie
#medycyna
#silownia
#mikrokoksy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
AnonimoweMirkoWyznania - #AnonimoweMirkoWyznania 
Jakis czas temu pisalem tutaj o moi...

źródło: comment_w1mM23MnJpXUUDhxWr1y74tAB7N6FKLZ.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Zamiast łazić na siłownie, kup sprzęt, czyli hantle i sztangę i ćwicz w domu. Ćwicz rano, przed pracą, wystarczy że będziesz budził się 45 minut wcześniej, dłużej i tak nie ma co ćwiczyć. Dodatkowo poranny trening da Ci energie na cały dzień.
  • Odpowiedz
Dodatkowo poranny trening da Ci energie na cały dzień.


@Jureczek77: Tyle razy to słyszałem i nigdy się nie sprawdziło. Nie wiem z czego wy k---a jesteście, z a--------y? Jak ja sobie pobiegam przed pracą 45 minut to będę ściorany na maksa, przez resztę dnia.
  • Odpowiedz
UzależnionyEskimos: Zbadaj cukier (krzywą cukrową). Endo zbada ci też poziom testosteronu, może tu problem, skoro nie przybierasz mięśni. Antydepresanty mogą powodować tycie albo zatrzymywanie wody w organizmie. Lepiej chodzić na siłkę 1x/tydz. niż wcale. Zakupy spożywcze rób w sobotę, z listą, na cały tydzień, albo zamawiaj z Tesco online. Gotuj na dwa dni, niektóre rzeczy można ugotowac w większych ilościach i zamrozić.

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Siłowania nie zawsze jest dobra, rower byłby dla Ciebie lepszy.

Co do badań: zrób Proteinogram, Morfologię z rozmazem, badanie moczu oraz kału - także pod kątem pasożytów. Zmęczenie może występować przy zakażeniu boreliozą lub w przypadku innych pasożytów, także jelitowych, lecz warto też pamiętać o toksoplazmozie.
  • Odpowiedz
Tak jak pisali wcześniej - warto się badać. Miałem znajomą, która miała bardzo podobną sytuację - od jakiegoś długiego okresu nie czuła się sobą i nie miała na nic energii (instruktorka fitnesu żyjąca aktywnie całe życie). Myślała, że to depresjia - okazała się, że to jakieś polipy, które narosły jej na unerwieniu (nie pamiętam już szczegółów).

W każdym razie musiała dużo walczyć, bo lekarze ją wyśmiewali, móili, że jest wszystko ok i żeby nie robiła dramatów. Dopiero jedna lekarka wzieła to na poważnie i zleciła dużą ilość badań i wyszło.

Od roku funkcjonuje znowu w 100% sprawności i jest mega szczęśliwa.

Na
  • Odpowiedz
OP: @sradam: nigdy mnie kleszcz nie ugryzl, to raczej niemozliwe
@fakjubicz86: tsh mam w normie, to przy OB robilem
@Nova24: olej kokosowy, boczek, lykam tez tran rano, jem tez jajecznice
@Agent0001: ciekawe kiedy... musialbym chyba o 3 wstac zeby na trening z rana pojsc
@Duzy_Dziki_Zwierz: biore sertraline 50mg/dzien, to bardzo slaby antydepresant, psychiatra mi mowi ze on w ogole nie szkodzi
@AnonimoweMirkoWyznania: cukier badalem dawno temu ale raczej mam to w normie... o ile masz na mysli glukoze przy braniu krwi z palca. ogolnie to o czym wam mowie to nie jest tak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kolega robi sobie obiady w pudełkach na cały tydzień kurczak+ ryż, ma pięć pudełek 3 do lodówki, dwa do zamrażarki, gotuje wszystko razem i ma jedzenie na cały tydzień prawie. Tak na marginesie to mam podobnie do Ciebie - po 8 godzinach w pracy padam, dopiero w weekend się jakoś regeneruję i coś robię. Niestety nudna praca męczy bardziej niż ciężka fizyczna. Jeśli takie zmęczenie odczuwasz dopiero od pewnego
  • Odpowiedz