Wpis z mikrobloga

Może ktoś polecić jakąś książkę do programowania w PHP 7? Z tym, że dobrze gdyby była po polsku bo ma być skierowana do uczniów gimnazjum/liceum, a tam różnie z językami obcymi bywa. Jedni mają rozszerzony niemiecki inni francuski a inni jeszcze coś innego. Niestety nie każdy uczy się angielskiego :(

#php #php7 #naukaprogramowania #pytanie
  • 21
  • Odpowiedz
@pitu120: uczę i w gimnazjum i w liceum od tamtego roku. Miałem być tylko na rok, na zastępstwo, ale dyrektor nie ma chętnych do tej roboty i prosi mnie żebym został. Poprzednia nauczycielka informatyki zrezygnowała, poszła pracować do Wrocławia, pisze jakieś rzeczy w Javie.

Tylko nie wiem jak to będzie teraz wyglądać, bo gimnazja idą do likwidacji, a nowego programu nauczania nie ma. Więc nie wiadomo czy czasem nie obetną
  • Odpowiedz
  • 0
@benyowsky: Uczysz dzieciaki z gimnazjum c++? Znaczy, jesli im sie podoba to spoko, ale niskopoziomowy jezyk na start to chyba taki sredni pomysl. Po co maja sie meczyc ze wskaznikami czy zarzadzaniem pamiecia. Np. canvas + js efekty sa szybsze, mozna nawet jakas graficzna gre zrobic bez zadnego frameworka, a podstawy programowania sa te same.
  • Odpowiedz
@Viters:

Z JS jest ten problem, że nie można go wykorzystać na maturze z informatyki, więc nikt się go nie chce uczyć na poważnie w szkole :(

A C++ to nie mój wybór. C++ jest najczęściej wybierany na maturze, w większości szkół tego właśnie języka uczą, na studiach od tego języka wykładowcy startują (przynajmniej u mnie tak było, mój promotor powiedział mi nawet, że C++ to podstawa u nich na polibudzie i jak ktoś przychodzi po liceum, gdzie tego języka nie było to jest w czarnej dupie. I rzeczywiście nieciekawie miały laski, które uczyły się w liceum Delphi albo tylko TurboPascal a na studiach facet katował C++ na
  • Odpowiedz
@SystemHalted: Coś tam było ale też nic specjalnego. Ja programowanie na informatyce miałem dopiero w drugiej klasie liceum (profil z rozszerzoną informatyką :D). Dobrze, że teraz uczą już w podstawówce, gimnazjum programowania.
  • Odpowiedz
uczę i w gimnazjum i w liceum od tamtego roku.


@benyowsky: szacun, ja programowania uczyłem się na własną rękę (pomimo, że byłem na TI) ale przydało mi się to do matury z infy a na zawodowych do przygotowania na e14 to nauczyciel chciał nas uczyć php 5.0 w 2016 roku [sic!]
  • Odpowiedz
@benyowsky wystarczy nauczyć się dowolnej wersji php od 5.3 (tam dodano late static binding) i przejrzeć changelog, zmian z każdą wersją jest bardzo mało. Bajery w stylu klas anonimowych (od 7.0) są fajnym dodatkiem, ale nie korzysta się z nich codziennie, dużo ciekawsze są traity (oprócz książkowych przykładów przydają się do rozbicia jednej dużej klasy na małe pliki), fajne i mało znane są yieldy, ale na 99% nie znajdziesz zastosowania ich
  • Odpowiedz