Wpis z mikrobloga

Uwaga, czas na #gorzkiezale prosto z #licbaza ( ͡° ͜ʖ ͡°)


W przyszłym roku zdaję #matura z rozszerzonej matmy, fizyki i jeżeli da radę to angielskiego. W każdym razie, pewnie część z was napisze mi, że mam jeszcze czas na decyzję i naukę, ale niestety zaczynam w to szczerze wątpić. I wiem, że to nie jest tylko i wyłącznie mój problem, bo praktycznie nikt przy obecnym systemie nauczania nie potrafi się na coś ukierunkować w 100%. Uważam, że podstawa programowa jest do dupy, a na "właściwą" naukę zostawiają nam dwa lata, które i tak są otoczone gównoprzedmiotami, takim jak chociażby w moim przypadku historia i społeczeństwo. Im więcej o tym myślę tym bardziej się #!$%@? i tracę chęć do nauki, bo i tak wszystko zapomnę albo najwyżej sobie porozwiązuje krzyżówki.


Chodzę też do mocno przeciętnego liceum, które i tak uchodzi za najlepsze w powiecie, bo nie mieszkam w dużym mieście i które jest przepełnione ludzmi, którzy się tam znalezć według mnie nie powinni.
Prędzej chciałabym zrobić rozeznanie, bo może wy mi coś polecicie. Najbliżej mi do inżynierii biomedycznej, bo jednak celuję w #politechnika, konkretnie w #pwr (do Wrocławia mi najbliżej), ale jest to stosunkowo unikatowy kierunek. Chciałabym znaleźć coś zbliżonego do tego, zawsze lubiłam biologię i chemię, mieć jakiś drugi plan.
Mogłabym pewnie poprawić maturę w razie gdyby mi nie poszło, bo moja wiedza wymaga dużej poprawki, ale jednak wolałabym uniknąć roku w plecy.
Wiem, że z rynkiem pracy po tym jest u nas ciężko, ale wszystko może się zmienić, a jak coś to myślę, że nie będę mieć problemu z opuszczeniem naszego kraju, w którym edukacja jest na takim wysokim poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba to trochę #!$%@?, że przez głupią maturę można sobie tak bardzo zestresować życie.


Podzielcie się swoimi historiami ze #studbaza i poradźcie, jeżeli możecie. Wołam może jeszcze #matura #matematyka #fizyka #biologia #pytanie #wroclaw.
  • 22
  • Odpowiedz
@dxmant: Gdybym byl na mat-fizie to chcialbym dostac sie na informatyke. Wybralbym ten kierunek poniewaz , aby byc dobrym informatykiem trzeba sie ciagle doskonalic - uczyc, a efekty naszej pracy mozna sprawdzac i kontrolowac. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale jestem na bio-chem, matura rowniez za rok.
  • Odpowiedz
@dxmant: Sporo ludzi po drugiej klasie ma taki kryzys, ale w maturalnej to wszystko nabiera tempa. Jest tyle powtórek, że na pewno nie zapomnisz. Zobaczysz, jeszcze dobrze napiszesz te matury.
  • Odpowiedz
@dxmant: polecę klasykiem - zobaczysz co to sesja. Narzekasz na tą historię, a wystarczy systematycznie poświęcać jej 15-20 minut tygodniowo. Do matury rozszerzonej z matmy i fizyki da się przygotować w miesiac-dwa o ile masz jakiekolwiek podstawy i predyspozycje. Angielski rozszerzony jest banalny, większość znajomych napisało pod 90%
  • Odpowiedz
@dxmant:

mam jeszcze czas na decyzję i naukę


Bardzo dobrze, że już teraz się nad tym zastanawiasz! Niewielu tak myśli. :)


szybkie tl;dr


Zacznę może gdzieś tak od środka czy końca - wątpliwe, że będzie Ci się chciało poprawiać maturę. Widzę to po znajomych i sobie. Poprawiali i to z pozytywnym skutkiem ewentualnie ci, którzy nie dostali się na medycynę, a rok spędzili na farmacji i spokojnie podeszli do poprawy. Przez
  • Odpowiedz
@dxmant: ja złożyłam papiery na dwa kierunki - jednego byłam pewna, drugi wybrałam z ciekawości. dostałam się na jeden i drugi, ciekawość zwyciężyła, skończyłam kierunek nr 2 i teraz mam spoko pracę związaną ze studiami ;) a tak na serio, studia to tylko papier, więc jesli np. chcesz być informatykiem i jesteś w tym dobry, to nawet po dziennikarstwie czy kulturoznawstwie możesz zrobić karierę w tym kierunku :)
  • Odpowiedz
@dxmant: na politechnice odradzam biotechnologię, dużo znajomych po biotechnologi z automatu ucieka do Warszawy bo we wro nie ma pracy praktycznie dla biotechnologów

Sam skończyłem inżynierię materiałową na pierwszym stopniu, powiedział bym ze trochę lipnie bo ja into nowe technologie, a uczyłem się cały czas o rzeczach będących na topie parę/parenascie lat temu
  • Odpowiedz
@moonlisa: Dziękuję bardzo Mireczku, rozpisałeś się () Tak, z tą branżą nie ma co szukać pracy w naszym kraju, ale jeżeli mnie to interesuję to mogę wybiec daleko poza horyzont.

@PieceOfShit: @MaxMar: Nie widzę siebie jako informatyka za bardzo ()

@xViro: Chyba mamy zbyt ograniczony rynek. Nie chcę pracować w KFC.
  • Odpowiedz
@dxmant: Luzy.
Zawsze masz te całe orgazmusy do wyjazdu za granicę na studiach. Polecam ogarniać sprawy wyjazdowe już na rok przed samym wyjazdem, chyba że trafisz na równie postrzelonego koordynatora jak u nas - "Chce Pan za tydzień jechać na semestr do Rumunii?". Możesz wyjechać na 12 miesięcy łącznie w trakcie jednego stopnia.

Możesz dać znać w przyszłości jaka decyzja padła i w razie ciekawości pytaj. ;)
  • Odpowiedz
PWr, W-4, Elektronika (jest mnóstwo ludzi robiących elektronikę medyczną, pomiary fizykochemiczne, badania nad materiałami i ich obróbką laserową).
  • Odpowiedz
@szkodnikPL: W dwa miesiące? Tak? I ile miałeś z tych rozszerzeń? 20% Angielski rozszerzony to był banał 2-3 lata temu, teraz jest naprawdę trudny - uzyskanie 90% to wyczyn.
  • Odpowiedz