Wpis z mikrobloga

Aaaa!

Pierwsze w życiu, własnoręcznie położone kafelki!! :D Matko bosko, jestem z siebie taka dumna ;D

Nawet wyszły prosto! Kupa kleju dookoła, bo dopiero się uczę, ale dalej pójdzie czyściej. OFC zaczęłam od ścianki, która będzie zasłonięta prysznicem, ale jestem pod wrażeniem, że wyszło prosto, fugi się zgrywają, jest pion, poziom i wszystko gra i buczy ;D



#rozowepaski #rozowypasek #handmade #budownictwo #budujzwykopem #remont #remontujzwykopem #remontzkhaleesi #duma #wincyjtagow #atencyjnyrozowypasek
Pobierz Khaleesi - Aaaa!

Pierwsze w życiu, własnoręcznie położone kafelki!! :D Matko bosko...
źródło: comment_zoaQpVyacAOLZWzTLIV9VbcH1ob0QW3m.jpg
  • 130
@plazma: nie widziałam, brałam pierwsze lepsze z brzegu (tylko grubość, żeby mi pasowała ;D). Jutro przejadę się do sklepu jeszcze, to dokupię te małe białe szaleńce i będę chyba zatapiać ;D
@Khaleesi: z krzyzykami, one nie tylko trzymaja odleglosc miedzy bokami 2 kafelkow, ale tez rownaja po 4 kafelki (mam nadzeje, ze wiesz o co mi chodzi, ze jak masz jeden krzyzyk otoczony 4 kafelkami). Pamietaj, ze zawsze mozesz miec grubsze krzyzyki i wtedy sie kafelki nie beda przy scianie stykaly. Ja ukladalem z krzyzykami.
@Khaleesi: U ciebie ładnie to wygląda. Odważna jesteś.
Nawet jeżeli krzyżyk wciśniesz za głęboko, to potem można go wyjąć delikatnie nożykiem, malutkim płaskim śrubokrętem czy czymkolwiek, byleby nie wykruszyć krawędzi płytki.
Krzyżyki są plastikowe, także nie chłoną wody. Jeżeli jakiegoś nie będziesz w stanie wyjąć, to spróbuj go wcisnąć głębiej do środka i śmiało można fugować.
Jeżeli fugę położysz bez żadnych dziureczek, przez które mogłaby dostać się zbyt duża ilość wilgoci,
@ARhD: no i super, jutrzejszą "ładniejszą" ścianę wtapiam krzyżyki ;/0 co do fugi z brokatem.. Dżizas, to nie dla mnie ;D Ja kupiłam białą na ścianę i czarną na podłogę i to wszytko :D
@Khaleesi: Powodzenia :D

Na podłogę nie rób zbyt rzadkiej fugi, bo czarną źle i długo się wymywa. Polecam użyć gumowych rękawiczek do mycia naczyń, żeby później nie moczyć i nie szorować dłoni.
Mieszać porządnie, najlepiej ręcznie.
Jeżeli mechanicznie, to na niskich obrotach.
@Khaleesi: ja pamietam jak u nas była... niemalże skręcona delikatnie.. raz wiecej kleu, raz mniej...
Co prawda pomagał nam moj kuzyn fachowiec, wiec pięknie jest, ale wyglądało to momentami strasznie :P

Powodzenia raz jeszcze!:)
@Khaleesi: Szanuję jak zły. Sam zawsze staram się wszystko robić samemu, jak nie umiem to jest okazja się nauczyć ;) Ale kobieta z takim podejściem to ewenement i coś godnego podziwu. Brawo!( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Khaleesi: super sprawa też kladłem w tamtym roku:) i jak kładłem ostatnie płytki, poprosilem kolegę o pomoc - nie mogłem dać rady taka sciana krzywa. Kolega klej na płytkę kładł tylko na środku i rozkładał a boki ale nie dochodząc do krawędzi - dzięki temu pomiędzy płytkami prawie wcale nie było kleju i mialem dużo mniej roboty z czyszczeniem krawędzie z kleju przed fugowaniem :)