Wpis z mikrobloga

Jaki jest sens picia sody oczyszczonej aby odkwasić sobie organizm ? Nie kumam tego za cholerę. Poza tym czym się objawia zakwaszenie organizmu bo w internecie wiadomości dużo tylko takich bardziej rynsztokowych...


#pytanie #chemia #medycyna #biologia
  • 25
  • Odpowiedz
@Baczy: Jedyne co mogę teraz powiedzieć to, że to "zakwaszenie" to jest bardzo grubymi nićmi szyte oszustwo robiące ludziom wodę z mózgów. Można nawet powiedzieć, że momentami szkodliwe. Oczywiście organizm może być zakwaszony, ale zdarza się to stosunkowo rzadko i nie jest diagnozą tłumaczącą wszystko jak to internetowe "zakwaszenie".
  • Odpowiedz
@Baczy: picie sody pomaga jednorazowo na zgage xd zawsze mi rodzice dawali, jak bylam mala :) ale to ludowe bajki i na pewno nie na co dzien. A zakwaszenie nie istnieje, tylko kwasica, ale to choroba :)
  • Odpowiedz
@Baczy: ode mnie bedzie prosto i zwiezle:p
Istnieje cos takiego jak zakwaszenie organizmu - nazywa sie to kwasica. Krew ogolnie jest lekko zasadowa - krew tetnicza ma pH zwykle w przedziale 7.35-7.45. Ponizej kwasica, powyzej zasadowica. Ogolnie rzecz biorac te dwa stany powoduja dosc grube zaburzenia w dzialaniu organizmu i wtedy raczej sie lezy w szpitalu, a nie rozkminia na internetach czy mam zakwaszony organizm. Organizm calkiem dobrze w normalnych warunkach
  • Odpowiedz
Jaki jest sens picia sody oczyszczonej aby odkwasić sobie organizm ?


@Baczy: Nie ma żadnego.
Organizm "usuwa kwas" przede wszystkim przez oddychanie. CO2 to tlenek kwasowy i kluczowy składnik buforu we krwi. Wdech, wydech, gotowe - organizm odkwaszony.
Jeśli trzeba, to organizm zwiększa częstotliwość oddechów, np. podczas wysiłku fizycznego.

-A co jeśli ktoś ma słabe krążenie i krew za wolno przepływa, przez co dana tkanka ulega zakwaszeniu?
-To niech się ruszy
  • Odpowiedz