Wpis z mikrobloga

Jaki jest sens picia sody oczyszczonej aby odkwasić sobie organizm ? Nie kumam tego za cholerę. Poza tym czym się objawia zakwaszenie organizmu bo w internecie wiadomości dużo tylko takich bardziej rynsztokowych...


#pytanie #chemia #medycyna #biologia
  • 25
  • Odpowiedz
@Vitane: pytanie jakie zadałem nie jest bez powodu.

Kumpela pije to w dużych ilościach i twierdzi że jej to pomaga i czuje się lepiej itp...
  • Odpowiedz
@Baczy: Soda w wodzie to zasada czyli neutraliuje kwas i podnosi pH, a więc "odkwasza". To w teorii, ale bez sensu wpuszczać sobie zasadę do żołądka i podnosić pH tam gdzie niskie pH jest potrzebne do trawienia. Nie robiłbym tego na własną rekę, a broń boże nie próbowałbym jakichś sposób z internetu...

  • Odpowiedz
@harrison: Kwasica metaboliczna to zupełni inny problem niż te "zakwaszenie organizmu" które ciągle widzisz w necie i tv. Tak samo jak nietolerancja glutenu istnieje, a bezglutenowa dieta dla zwykłego śmiertelnika bo gluten zły to ten sam przykład idiotyzmu ludzi.
  • Odpowiedz
@Baczy: Gdyby ktoś z autorytetem powiedział jej, ze jak zje witaminkę C codziennie rano to będzie się lepiej czuła to będzie się lepiej czuła, bo wszystkie jej dolegliwości to efekt nudy i wmawiania sobie, że coś jej nie tak z jej ciałem, a nie jakaś dolegliwość. Jak jest naprawdę chora to niech idzie do prawdziwego lekarza, który ją zbada i przepisze odpowiednią kurację...
  • Odpowiedz
@dkm17 Ktoś w Twoim filmiku kiedyś chyba pisał, byś ten temat poruszył.
@Baczy: Próbowałem o tym przeczytać na jakimś blogu healthy lifestajl czy jak to tam się zwie. Najpierw kobieta bodajże pisała, że

"nie ufam autorytetom, wolę sprawdzić co mówią lekarze, więc poszukałam w Internecie na własną rękę"

Typowe dla spiskowców- cała dzisiejsza nauka, setki badań dostępnych publicznie/za opłatą, które można spróbować odtworzyć na własną ręke, weryfikowalne, cytowane, z bibliografiami są
  • Odpowiedz
  • 0
@Baczy Działa ta soda, teść się wiecznie źle czuł i naczytał się gdzieś że soda działa cuda na organizm, pije to od kilku tygodni i #!$%@? widać po nim że mu ogólnie lepiej, lepiej wygląda zdecydowanie na gębie też, w życiu bym nie uwierzył jak bym sam nie zobaczył jaka zmiana u typa, jak by wyzdrowiał po jakiejś chorobie od tego chlania sody więc widocznie ta twoja kumpela nie ściemnia jak twierdzi
  • Odpowiedz
@Baczy: Jeszcze jedno- nasz organizm nie ma stałego pH. W żołądku musi być ono niskie, krew jest bardzo delikatnie zasadowa z pH około 7,3. Możesz sobie to przeliczyć na stężenie jonów OH- (10^-(14-7,3)). Nasz organizm bardzo dobrze dba o to, by pH było wszędzie takie, jak powinno. Jak? Tak. Naruszenie tej równowagi jest bardzo szkodliwe dla organizmu i wymaga leczenia[potrzebne źródło]
  • Odpowiedz