Wpis z mikrobloga

@SzaloneLiczby: To nie jest duzo. Bierz pod uwage organizacje ruchu i zabezpieczenie tego wydarzenia. Wez pod uwage parade lotnicza, wynajecie obiektu PGE Narodowy, ochrone wielu obiektow, zakwaterowanie olbrzymiej ilosci osob i obslugi ich (ktorzy tez przyjezdzaja/przylatuja wraz z goscmi). Nie mowiac juz o samych wydarzeniach, tlumaczach, obsludze na miejscu i chocby o takich szczegolach jak naglosnienie, jedzenie i inne duperele. Robilem w swoim zyciu duzo mniej zaawansowane wydarzenia (bo to jest
@spo_: Jak chcesz to też będzie, lubię sobie takie rzeczy przeliczać ;) Możesz nawet zasugerować na co chcesz to przeliczyć ;)

@FILEmoniusz: Wiesz, z mojego punktu widzenia to jest bardzo dużo... Jeżeli cztery bardzo duże i prężne organizacje charytatywne zbierają w rok tyle co wydaje się na dwudniową imprezę, to człowiek zastanawia się jak to jest możliwe. Za 160 milionów można kupić całą masę sprzętu medycznego, który realnie poprawi bezpieczeństwo
@Rga79: To tylko drobna ciekawostka, która musi zamknąć się w 5 linijkach i która ma za zadanie zachęcić ludzi do przemyśleń/dyskusji - nic więcej ;) Ja niczego nie wyrokuję, niczego nie oceniam, bo to nie moja rola, więc trudno bym tu teraz pisał elaboraty i raporty na ten temat ;)
@SzaloneLiczby: Równie dobrze większość tej kwoty można potraktować jako dofinansowanie policji i służb. Bo pieniądze zostały wydane przede wszystkim na sprzęt. Nawet przy okazji wzmocniliśmy swoje granice, gdyż 18 milionów z tego Straż Graniczna wydała na mobilne systemy obserwacji granic.

Tak naprawdę po odjęciu wszystkich rzeczy, które po szczycie zostaną i będą wykorzystywane nadal, to kwota powinna się zamknąć w 50 milionach.