Wpis z mikrobloga

@wieczniezielony: otóż to, sam sobie odpowiedziałeś przytaczając źródło:

Inny słowy gdy kierowca zamierzający skręcić w lewo zauważy pojazd jadący w tym samym kierunku po pasie, który skręcający w lewo zamierza przeciąć, powinien zaniechać wykonywanie tego manewru.


Co innego kiedy pojazd jest za nim i nie skończył manewru zmiany pasa (chcąc wyprzedzić).
A powinien upewnić się w lusterku (w praktyce nikt nie patrzy niestety)
A tak pozatym to w tym miejscu powinna być linia ciągła bo jest skrzyżowanie więc tego wyprzedzania nie powinno być..
@wieczniezielony: "Analizując obrazek zakłada sie ze wszyscy jadą prawidłowo"
jeśli wszyscy jadą prawidłowo to właśnie A musi poczekać aż B przejedzie

Zacząłeś od pisania głupot, a teraz chcesz wszystkim wytłumaczyć to co doskonale wiedzą, ale dodajesz do tego jakieś własne analizy i założenia z dupy
@SwiniaczXXX: po pierwsze to wygląda na jakiś wjazd a nie skrzyżowanie, ale niech ci będzie że to jest skrzyżowanie
B jebnie w A, wtedy:
B dostanie mandat na wyprzedzanie na skrzyżowaniu
A dostanie mandat za spowodowanie zdarzenia

wyprzedzanie na skrzyżowaniu nie będzie bezpośrednią przyczyną zdarzenia, bezpośrednią przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa przez A, niezależnie czy B mógł czy nie mógł tam wyprzedzać
@Skowyrny: jeżeli to nie skrzyżowanie (A wjeżdża do posesji itp) to pierwszeństwo ma ten kto pierwszy zaczął. A musi się upewnić, że nikt go nie wyprzedza zanim zacznie skręcać, ale jak A włączy już kierunek to B nie może zacząć wyprzedzania.
Jeżeli to skrzyżowanie to dla mnie sprawa się komplikuje, bo B wyprzedza w miejscu niedozwolonym i sam nie wiem kto byłby winien kolizji.
ale jak A włączy już kierunek to B nie może zacząć wyprzedzania.


@HetmanPolnyKoronny: może bo już wyprzedza.

Jeżeli to skrzyżowanie to dla mnie sprawa się komplikuje, bo B wyprzedza w miejscu niedozwolonym i sam nie wiem kto byłby winien kolizji.


Wtedy wina B.
@slucham-psa-jak-gra: @stassma: @HetmanPolnyKoronny: co za roznica na co to wyglada. Rysunek jest z dupy bo założenie ze każdy jedzie prawidłowo nie zadziała. Jesli A włączył kierunek wcześniej (powinien) to B jedzie zle bo nie mozna omijać pojazdów z lewej. Jesli B wyprzedzał a A dopiero włączył kierunek to dał dupy bo włączył za późno. Tak czy siak sprawa nie jest oczywista i ja bym szedł do sadu gdybym był
@Nebayh: ale na obrazku nie wiesz kiedy A włączył kierunek. Widzisz ze go ma. Ale kiedy włączył? Przed czy po tym jak B zaczął wyprzedzać? Bez kamerki B ma lipę nawet jesli zaczął wyprzedzać zanim A włączył kierunek.