Wpis z mikrobloga

@Hannahalla: Pozwolisz, że wtrącę się na momencik. Rzecz do której się odnosisz jako Linux, to w gruncie rzeczy GNU/Linux lub jak ostatnio zacząłem to nazywać - GNU plus Linux. Sam Linux nie jest systemem operacyjnym, lecz kolejnym wolnym składnikiem w pełni funkcjonalnego systemu GNU, użytecznego dzięki głównym bibliotekom GNU, narzędziom powłoki oraz niezbędnym składnikom systemu, składającym się na kompletny system operacyjny, zdefiniowany przez POSIX.
Wielu użytkowników komputera, nie zdając sobie z
  • Odpowiedz
@Hannahalla #!$%@? brzydza mnie wszędzie zdjęcia paluchow... Wszędzie #!$%@? na instagramach, Facebookach itd. Jeszce #!$%@? często te paluchy maja nasmarowane jakimś głównem. Jeszcze teraz na wykopie. #!$%@?. Ludzie
  • Odpowiedz
@Hannahalla: no właśnie nie chcę jej za bardzo forsować, ze świata technologii przekonałem jej do przesiadki na Signala, PGP do prywatnych maili i zaszczepiłem jej kilka nawyków bezpieczeństwa, ale do Linuxa podchodzi jak pies do jeża :(
  • Odpowiedz
@Kavelach: Z Minta na KDE będzie zadowolona gdyż jest prosty i przyjazny. Nie wciskaj jej na chwilę obecną terminala bo się zrazi ("łojełojoj a bo ja chcę klikać").
@matiit: To tak jakby facet wrzucił... hmm... wykonany własnoręcznie nóż? Na paznokcie czasem trzeba poświęcić wiele czasu aby wyglądały na zadbane i ładne. Robienie wzorków/obrazków jest skomplikowane i nie każdy ma do tego rękę dlatego dziewczyny m.in. chwalą się paznokciami - "patrzcie
  • Odpowiedz
@Hannahalla: właśnie to nie chodzi o to, że ona jest zrażona. Jest otwarta na tego typu rzeczy, ale jak wcześniej wyrażała zainteresowanie, tak teraz nie było czegoś takiego (chociaż może dlatego, że teraz wyjechała i nie mam okazji tak często się z nią zobaczyć, a jeśli już, to raczej nie rozmawiamy o technologii ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Jedyne co było, to gdy się przesiadłem całkowicie na
  • Odpowiedz
@Kavelach: AJ weź, ja teraz się zastanawiam jak ładnie postawić i Minta, i Win10, i Hackintosha na jednym dysku - i żeby to ładnie współgrało. Miałam to zrobić już dawno ale jakoś nie mogę się zebrać. Może dlatego, że pewnie spędzę kilka nocy nad kekstami?
  • Odpowiedz