Wpis z mikrobloga

455855 - 316 = 455539

Połączyliśmy Warszawę z Krakowem.

Pobudka o 3:15. Jest jeszcze ciemno za oknem. Na śniadanie omlet z płatków owsianych, 3 jaj i z pysznym, domowym dżemem z truskawek. Na pobudzenie zielona herbata. O 4 wychodzę z domu i ruszam na miejsce zbiórki gdzie spotykam się z ekipą #szosowawarszawa w składzie @negrobella, @biancobella, @tytyrytek, @masash i @Mikkeler. O 4:35 ruszamy na południe. Przed nami 300km. Pierwsze kilometry nie kręcą się zbyt dobrze. Jednak znając trochę swoje możliwości wiem, że to minie po jakichś 30-40km.
Kilkanaście kilometrów za Warszawą wita nas wschodzące słońce. Jedzie się co raz lepiej. Temperatura jest optymalna. Wiatru nie ma. Po prostu bajka.

W Końskie na 130km robimy pierwszy dłuższy postój na drożdżówki i colę. Wiatr daje w kość. Słońce przygrzewa. Jest ponad 30 stopni. Bidony opróżniają się w zaskakującym tempie. Potem postoje na uzupełnianie płynów robimy co raz częściej. Litry przestaję liczyć przy 4.

Na 200km wypada Włoszczowa gdzie czekają na nas @Mortal84 i @Marcin_od_Tribana, którzy wyjechali nam na spotkanie. Po posileniu się i zwiedzeniu słynnego dworca kolejowego ruszamy w drogę w kierunku Wolbromia gdzie mamy się spotkać z @wspodnicynamtb godnie reprezentującą #rowerowykrakow.

Zaczynają się górki. Dla nizinnego kolarza pierwsze kilka wzniesień to wyzwanie. Tym bardziej, że tempo jest solidne. Na całej trasie zrobiliśmy średnią 30km/h. Górkom towarzyszą wspaniałe widoki i radość zjazdów.
@wspodnicynamtb pokazała nam świetny wjazd do Krakowa. Po trudach podjazdów mogliśmy się cieszyć długim zjazdem. Przed Krakowem czekał na nas @kiwacz. To były już ostatnie kręcenia korbą. Na koniec było wspólne zdjęcie na rynku i burgery w maku.

Pozostało wsiąść w pociąg. O 22:50 jestem w Warszawie. Ostatnie 8km tego dnia to powrót z dworca do domu.

#rowerowyrownik #100km #200km #300km #drozdzowkarze
  • 5
@Mortal84: Końskie moje rodzinne, Włoszczowa w której się urodziłem i wiatry jak zwykle pizgające w kieleckim, a mnie nie było. A finalnie nie wiele wykonałem z zaplanowanych prac na ten weekend ()