Wpis z mikrobloga

Ech dzisiaj przypomniała mi się historia, byłem w gimnazjum, informatyka, projekt: Stworzyć własną stronę. Super, jako, że interesowałem się trochę PHP, to zrobiłem stronę z jakimiś prostymi skryptami pokroju licznika wizyt. Wyszła okej. Mieliśmy to wysłać pani na email. Oczywiście jako że to PHP to musiałem wrzucić to na serwer i podesłać linka. Pierwszy kontakt: "To nie twoja strona, skopiowałeś coś z internetu", udowodniłem pokazując kod, pani miała sprawdzić. Tydzień później kolejna informatyka, pytam się o ocenę, słyszę "CZTERY". Dlaczego?


#informatyka #webdev #coolstory
  • 24
@kubsle: ja tez miałem w liceum typa co nie ogarniał nic, ja musiałem mu pomagać... był sprawdzian to mi zjeb dawał cztery zadania a innym jedno "bo jestem uzdolniony" i w dodatku musiałem mu pomagać czemu nie działa innym.

sam zdawałem mature z informatyki w całym liceum a ten zjeb miał tak #!$%@? przeze mnie ego że dał mi 4 na koniec (musiałeb #!$%@?ć coś "poprawke" bo chciał mi dać 3..)
@kubsle: U mnie w szkole w gimnazjum podobna sytuacja była. Ja tam akurat jakoś szczególnie się nie interesowałem HTML i innymi takimi, swoje potrafiłem zrobić, ale ogarniałem, że są strony na divach, są właśnie jakieś skrypty itp. Był natomiast znajomy, który zrobił bardzo fajną stronę właśnie na blokach. Jak dla mnie wyglądała o wiele lepiej niż te które robią zazwyczaj gimbusy. Mieliśmy podstarzałego nauczyciela, który internet zna chyba tylko taki z
@kubsle: Boże, jakie to prawdziwe.

Miałem podobne sytuacje. Albo robiłem strony dla beki w jakieś róże i fiolety. A nauczyciel wystawiał mi 4, bo: "kod jest bardzo dobry, ale dobór kolorów słaby. Popracuj nad tym".

~.~
@kubsle: ja kiedyś w licbazie zrobiłem screen pulpitu, ustawiłem na tapetę i pochowałem ikonki xD tydzień później mieliśmy odwołane zajęcia, bo "na Liska-Chytruska komputerze był wirus, że nic się nie dało zrobić" i dla pewności informatyk z Warszawy (prawie 500km stąd) reinstalował któryś dzień windowsy na wszystkich komputerach xD
Co do programowania, to w tym liceum kiedyś mieliśmy zrobić stronkę na ocenę i miałem obniżoną ocenę, bo zrobiłem na divach zamiast
@KotletyMielone: też miałem tak w szkole, ale tak jak przeczytałem Twój post to pomyślałem, że być może było to specjalne zagranie by więcej z ucznia wyciągnąć.Z własnego doświadczenia wiem, że to bardzo #!$%@? ale chyba dzięki temu też bardziej się przykładałem do następnych projektów.
@Lisek-Chytrusek: ja w gimnazjum zrobilem specjalne dyskietki z autoexec.bat czy tam z .inf i wlasnym wirusem ktory odpalal sie dnia jak rozowy pasek co mi sie podobal mial urodziny i lekcje xD wirus polegal na tym ze podczas bootowania wszystko mrygalo leciala muzyczka i jakis tekst był. przez miesiac lekcje odwołane były xD

pamietam że byłem na tyle ogarniety że wirus sam siebie kasował a przy kopiowaniu na dysk (z dyskietki)
Tydzień później kolejna informatyka, pytam się o ocenę, słyszę "CZTERY". Dlaczego?


@kubsle: no i dobrze, jakbys od klienta dostal projekt do zrobienia w czystym HTMLu a bys jebnal PHP to jeszcze byc placil kary