Wpis z mikrobloga

Jejku, ale to dobre () Częstujcie się, a jeśli nie starczy łapcie przepis:

Rafaello (u mnie 30 porcji):

- 400ml wody/ mleka
- 120g kaszy jaglanej
*Jeśli masz w woreczku, lepiej wysyp, bo woreczek będzie ograniczał jej pęcznienie, a my chcemy by napiła sporo wody/ mleka
- półtorej łyżeczki masła (pomiń, jeśli używasz mleka!)
- ¾ szklanki wiórek kokosowych
- paczka migdałów – całe (opcjonalnie można użyć dowolnych orzechów)
- olejek migdałowy
- 2 łyżeczki cukru wanilinowego

Przygotowanie:

- Kaszę jaglaną zagotować z pół łyżeczki masła i wodą/ mlekiem (ok. 20 min.)
- Kaszę odstawić do przestygnięcia. Następnie dodać łyżeczkę masła (pomiń, jeśli używasz mleka!), pół szklanki wiórek kokosowych, kilka kropli olejku migdałowego i cukier wanilinowy. Wszystko zblendować – ja używam blendera ręcznego. Masa jest gotowa :)
- Ręce opłukać w wodzie, nałożyć niewielką ilość masy, obkleić nią migdał i uformować kulkę. Powtarzać do wyczerpania masy.
Ja płukałam ręce co każde 3 ulepione kuleczki, bo dzięki temu lepiej się kleiły ;)
- Pozostałe wiórki wysypać na miseczkę/ talerzyk i obtaczać kuleczki. Jeśli podczas lepienia wcześniejsze stały się za suche i wiórki słabo się kleją, kuleczki można lekko skropić wodą.
- Rafaello można spożyć od razu (jednak po odleżeniu w lodówce są lepsze) ʕʔ

SMACZNEGO!!!

WARTOŚĆ KALORYCZNA:

- Rafaello „na wodzie” - 34 kcal/szt
- Rafaello „na mleku” (1,5%) - 40 kcal/szt
- oryginalne Rafaello – 62 kcal/szt

Jeśli komuś nie zależy na niskiej kaloryczności, można dodać tak ze 100g cukru. Tylko trzeba doliczyć tak z 10 kcal/szt. Nie krępuj się, dalej bądź tłustą świnką ʕʔ

Jeśli zrezygnujemy z dodania pół szklanki wiórek kokosowych do masy, oszczędzamy 11kcal/szt!
Ale efekt znacznie gorszy!

Można też zrezygnować z cukru wanilinowego. Nie policzę wam już ile oszczędzicie kalorii. Policzcie sobie. Ja mam wakacje. Czas odpocząć od matematyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Dla chętnych świeży jak te pyszne skurczybyki tag do zaobserwowania: #lisiastrawa gdzie będę zamieszczać zdjęcia/ przepisy zdrowych i smacznych posiłków :)

#jedzenie #gotujzwykopem i może jeszcze #dieta
DreamyFox - Jejku, ale to dobre (。◕‿‿◕。) Częstujcie się, a jeśli nie starczy łapcie p...

źródło: comment_8wAlBRx6h83KlDgUAb0xC4X2iFz14Muw.jpg

Pobierz
  • 50