Wpis z mikrobloga

Jestem zszokowany jak wielu Polakow mysli, ze wszystko kreci sie wokol nich.
"Brytyjczycy wcale nie glosowali za wyjsciem po to, zeby miec wlasny, niepodlegly kraj, bez zbednej biurokracji unijnej i debilnych unijnych przepisow, oni glosowali po to, zeby Polakow upokorzyc."
Takie opinie pojawia sie nie tylko na Wykopie, Facebook dzisiaj jest nimy zalany.
95% glosujacych na LEAVE Brytyjczykow nawet przez mysl nie przeszlo, ze Polacy moga sie o to obrazic, szczegolnie ze Ci Polacy i tak zachowuja prawo stalego pobytu.
#brexit #uk
  • 9
@M4ks: @Dpdp: Raczej chodziło o to żeby mniej ludzi z Polski (ale ogólnie to ze wszystkich krajów wschodniej Europy) przyjeżdżało do UK.
A prawo stałego pobytu dotyczy tylko (chyba) ludzi z państw w UE, tylko w czasie gdy UK jest w UE, a jak wyjdzie to już prawo nie będzie chronić pracowników z UE, no chyba że Unia wynegocjuje podtrzymanie tego. @Dinth:
@CzaryMarek O ile wiem chcą odebrać różne świadczenia socjalne. Ale na dobrą sprawę płacenie komuś tylko dlatego, że przyjechał, mimo, że nawet tu nie pracuje jest delikatnie bezsensowne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Dinth: Ból dupy o polaków byłby bardziej uzasadniony niż ból dupy o regulacje xD Oni chyba serio wierzą, że BSI wygra z ISO i nie będą musieli 'kupować' sobie prawa do wolnego handlu z EU. A nie, sory, bezrobotni, nieudacznicy i emeryci mają w dupie gospodarkę, imigrantów i regulacje. Liczą na to, że teraz Imperium samo się zrobi i będą światową potęgą.
@Dinth: moze i zachowuja prawo stalego pobytu ale ich rodziny w polsce juz nie,,,, beda sie starali o wizy jesli beda jechac z wizyta.
Planuje sie ochajtac i co mam skladac o wize dla malzonki i placic jej ubezpieczenie dodatkowe ?