Wpis z mikrobloga

@Sztabowy: Polska nie jest mała i ludzie nie będą kojarzyli gdzie znajdują się mniejsze miasta i regiony. Pisałem wyżej pewną sugestię:

Ok, pod warunkiem, że przestaniecie mówić, że tuż za Rzeszowem są góry (od południa) lub Ukraina (od wschodu).

Sugeruję, że owszem możesz wymagać lepszej znajomości, ale pod warunkiem, że sam znasz dobrze też i resztę regionów.
No rozumiem A jak w takim razie wygląda w tej kwestii z Warmią? Większość to lokalsi od pokoleń?


@kult_cwaniaka: Raczej nie, po wojnie również przeważyła ludność napływowa. Ale wystarczy chyba powiedzieć, że co roku organizowane są festiwale warmińskiego folkloru - a o festiwalu kultury mazurskiej w życiu jeszcze nie słyszałam, choć z Mazur pochodzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wikipedia twierdzi, że w 2008 roku mieszkało tu 5
@Sztabowy: Ja już dawno temu przestałem od ludzi czegokolwiek wymagać, bo szybko zauważyłem, że nie tylko inni nic nie wiedzą o moim regionie, co i ja sam niewiele wiem o innych. A uwierz mi, jakieś takie błahostki jak szukanie miasteczka na mapie to nic z gównem jakie mnie spotykało - mieszkańca Podkarpacia. Deal with it.
@push3k-pro: Generalnie się z Tobą zgadzam. Nie jest tak, że spędza mi to sen z powiek, przyzwyczaiłem się do tego i nie mam z tym większego problemu. Po prostu czasem się lekko zdziwię i to tyle :)

I rozumiem że miast ~50k ludzie często nie kojarzą, myślę, że to moje zdziwienie ma związek z tym, że 'nie znają wszystkich miast 50k, ale MOJE powinni znać' ;)
@Lukkar: Gdybyś poświęcił minutę na przeczytanie naszej rozmowy, to zauważyłbyś, że zastanawiamy się czy Augustów to Suwalszczyzna czy Podlasie, przy czym ja twierdzę, że Suwalszczyzna. A Ty nagle wyskakujesz z tym, żebyśmy nie mówili, że to Mazury.
@AlkoholToNieZabawka: O kurde, jak mi się przydała właśnie ta mapka. Mam działkę na północny wschód od Lidzbarka i cały czas nie wiedziałam, jak nazwać tę krainę w której leży ta moja sympatyczna wieś i mówiłam, że leży w Krainie Bez Nazwy, a teraz widzę, że mogę mówić, że to Mazury z czystym sumieniem! Łapię się! :D
Warmię łatwo odróżnić po ukształtowaniu terenu i niskim zalesieniu, plus małych, najczęściej płytkich jeziorach. Powiedziałabym, że bardziej malownicze od Mazur, ale to też zależy w jakim miejscu. Tam, gdzie dotarła januszowa infra turystyczna, jest taki sam badziew. Okolica Biskupca jest ok, ale im bliżej Luter, tym gorzej. Jeśli miałabym wybór, nie wiem, wygrałabym w totka ogromną kwotę i stać by mnie było na zakup gospodarstwa (zdaje się, że po nowej ustawie i