Wpis z mikrobloga

@AlkoholToNieZabawka: Tak właściwie to nie wiem, ale zawsze Augustów wydawał się mi być częścią Suwalszczyzny. Za wikipedią, do historycznego Podlasia należy południowo-zachodnia część powiatu augustowskiego, a dokładniej ta część, która przed rozbiorami należała do województwa podlaskiego. Sam Augustów leżał zaś w Wielkim Księstwie Litewskim, w Województwie trockim. W Królestwie Kongresowym Augustów należał do Guberni Suwalskiej. Według mnie będzie to więc Suwalszczyzna.

@kretu: Ja zaś dla ścisłości zaznaczam, że Tarnobrzeg nie
Pobierz
źródło: comment_Eyms5LnuM5Ju42h47OoOkEKi5AgbMqhe.jpg
@pawel_tarnobrzeg: a czy przypadkiem nie należy rozpatrywać Augustowa jako punktu, gdzie oba te regiony się zazębiają? Cytując wiki:


Pomimo że współczesna polska Suwalszczyzna w całości objęta jest granicami administracyjnymi województwa podlaskiego, to nie jest częścią historycznego Podlasia (z wyjątkiem południowo-zachodniej części pow. augustowskiego, która do 1795 znajdowała się w przedrozbiorowym woj. podlaskim). Suwalszczyzna bywa też błędnie zaliczana do Mazur. Mazury jednak od średniowiecza do 1945 leżały w Prusach i
@AlkoholToNieZabawka: Dobrze by było, żeby ktoś z Augustowa się wypowiedział. Jak sam zaznaczyleś pogrubionym, do Podlasia należy to co było w Województwie podlaskim. Teraz popatrz na mapę powyżej i zauważ, że Augustów jest zaznaczony w Województwie trockim, a więc nie w Województwie podlaskim.