Wpis z mikrobloga

Z cyklu ciekawe życie konserwatorów dzieł sztuki:
Żalę się koleżace, że w pałacu, w którym pracuję nons stop latają mi nad głową nietoperze. Ona odpisuje, że właśnie czeka sobie w kanciapie grabarzy, aż wyniosą jej z zabytkowej kaplicy trupa...
#truestory #coolstory #sztuka #konserwacjazabytkow
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@Ekrad: Ekipa budowlańców działa na najwyższych piętrach pracując np nad izolacją, dachem, stropami, zabijaniem nietoperzy. Ja na parterze odałaniam spod warstw olejnej współczesnej farby zabytkowe dekoracje malarskie scian. Przecież te niedobitki nietoperzy nie zjedzą odsłoniętej farby. Czy wyobrażasz sobie, że dziubdziam coś w pięknych złoconych wnętrzach z zabytkowymi meblami a nade mną latają gacki ?
  • Odpowiedz
zabijaniem nietoperzy


@pasikonikkk: Wiesz że gacki są pod ochrona i za takie coś jest paragraf? Nietoperze to bardzo pożyteczne ssaki i wbrew temu co pokazują filmy nie wplątują się w włosy, nie atakują tylko wesoło sobie latają ew. od czasu do czasu przydzwonią w coś czego nie zobaczyły.
  • Odpowiedz
  • 0
@a231: I ogólnie do wszystkich hejtujących p-----c wobec nietoperzy. Użyłam złego skrótu myślowego. W pałacu po konserwacji o ogólnie remoncie/odbudowie nietoperzy być nie może. Zakładam więc, że panowie złote rączki tym też się zajmą. Skoro zabijanie jest zabronione to mam nadzieję, że znajdą humanitarny sposób na pozbycie się dzikich (hehe dosłownie) lokatorów.
a co do wypowiedzi @willard czemu odrazu takie ekstrema i patetyczny ton (to częste na mirko) -
  • Odpowiedz
ekstrema i patetyczny ton


@pasikonikkk: Piszesz jakbyś pierwszy raz ten tekst widziała. A zamiast pisać na mirko zapytaj się majstra albo szefa budowlańców co z gackami robią, bo za ich zabijanie to bagieta (ten zwrot też należy slangu, nie chodzi pieczywo).
  • Odpowiedz