Wpis z mikrobloga

Uszanowanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co robicie po zaświeceniu się kontrolki rezerwy paliwa?
Ja niezwłocznie kieruję się na stację w celu zatankowania, mając cały czas obawy, że gdzieś stanie. Auto oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Natomiast znajomy śmiga prawie to ostatniej kropli w baku. Wskazówka już prawie "sięga dna" a on jeszcze pojedzie to tu to tam i jeszcze tam i tu...

A jak się ma sytuacja u was?

#auto #samochody #motoryzacja #paliwo
laza - Uszanowanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co robicie po zaświeceniu się kontrolki rezerwy pal...

źródło: comment_vBxThH6EI82B0pRI7j0A2RllxQj7et26.jpg

Pobierz

Po zaświeceniu rezerwy?

  • Tankuję od razu 59.4% (1004)
  • Jeżdżę do ostatniej kropli 27.3% (461)
  • Użytkuję piechoto-busa 13.3% (225)

Oddanych głosów: 1690

  • 64
@laza: ja kiedyś miałem zawsze idealnie obliczone że jak zaświeca się rezerwa to przy moim stylu jazdy i ekonomiznym silniku przejeżdżam 105-115km, i póki nie przekroczyłem stu kilometrów na rezerwie to zero stresu ;D Ale to trzeba mieszkać niedaleko stacji :)
Ja kalkuluję czy dojadę do mojej stacji czy nie. Mają chyba najtańszą ropkę na śląsku! :D Ostatnio ON stoi 4.16 za litr u nich 4,06. Aż się łezka w oku kręci jak tej zimy paliwko bylo po 3,60 :<
@Torebka_z_lidla:


Jazda na rezerwie jest szkodliwa dla pływaka. Potem się może zawieszać w pewnym położeniu lub #!$%@? wskazywać.
Nie widzę takiej możliwości, ostatnio nawet wyciągałem to wszystko z baku z ciekawości.. Nie ma co się tam zepsuć jest pływak prosty mechanizm, prostszy niż w kiblu w domu, do tego jest płytka i blaszka na plywaku która po niej sobie chodzi w zależności od położenia pływaka, płytka jest pod prądem i podaje
@laza jeżdżąc często na rezerwie pompa paliwa dużo szybciej się zużywa i po prostu zaciera. Już nawet nie chodzi o syf z baku (pompa wstępnie filtruje paliwo, ale nie do końca), ale o to że jest chłodzona paliwem.
@laza: ja jak tylko mi się komornik zapala tankuję do pełna ( ͡° ͜ʖ ͡°) zawsze się odpala jak jest mniej niż 60 km zasięgu, na palcach mogę policzyć sytuacje gdzie wypaliłem ponad połowę rezerwy