Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki jest problem pracuje w typowym Januszex z tego powodu mam umowę na najniższa krajową a faktycznie wychodzi 3,5 tyś na miesiac. Problem jest tego typu że od 3 miesięcy dostawałem jedynie na konto to co jest na umowie czyli najniższą krajową bo kryzys w firmie itd. Przytaknąłem bo miało być tylko przez 1-2 miesiące jednak przedłużyło się i nie zapowiada się nic ku lepszemu. Chce składać wypowiedzenie i zmienić firmę no ale wyjdą 4 zaległe wypłaty + ekwiwalenty itp i wychodzi ok 11 tyś zadłużenia pracodawcy względem mnie. Wraz z wypowiedzeniem myślę że w 100% nastawienie do mnie się zmieni i mogą zacząć się kombinację i przeciąganie że wypłacimy za miesiąc itd.

No i teraz najważniejsze jak to rozegrać żeby ta kasę wydobyć ? Zakładając że pracodawca będzie chciał się od tego wymigać ? Straszyć a później zgłaszać do PIP. US, SP ?

Wiem że dla niektórych to nieduża kasa jednak dla mnie trochę tego jest ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#prawo #praca #kodekspracy #pracbaza #januszebiznesu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: A to nie jest tak, że dostaje się tyle ile ma się w umowie, chyba że wypracowałeś nadgodziny, które udowodnisz? Bo jeśli to takie pieniądze, bo "hehe, dobra robota, to w tym miesiącu też może jakąś premię ci damy, hehe?", to raczej nic nie wywalczysz. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale ja na prawie pracy gówno się znam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: @1984: Ja się też gówno znam, ale jak masz jakieś dowody na okoliczność, że twoje wynagrodzenie w okresie trwania umowy faktycznie opiewało na kwotę wyższą, niż jest to zapisane w umowie, to siła twoich argumentów znacznie rośnie