Wpis z mikrobloga

Dobra Mircy, nie było filmów przez tydzień więc teraz będą dwa. Pierwszy to oczywiście analiza "Metra 2033", który możecie obejrzeć sobie tutaj:
Metro 2033 film z Grafzero vlog
Film na specjalne życzenie @MPTW
Drugi to tak w ramach rozpędu mała analiza "Kompleksu 7215" Bartka Biedrzyckiego. Podpinam do tego posta.
Mam nadzieję, że się Wam spodoba. Z dźwiękiem w filmie o Metrze powinno być lepiej (poziom od teraz będzie taki jak w ujęciach kręconych w mieszkaniu). Od następnego filmu powinien poprawić się też obraz :)

Wołam zainteresowanych:
@alczas1 @iLovePierogi @Kavelach @kurp @lukaszmarynczak @agaja @notoriety @tekon @HamsterKNH
i wyjątkowo @kvvach @lubie-z-placki @kubasruba i @sokytsinolop
W razie czego obserwujcie #grafzerovlog ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mile widziani wszyscy z #mikroreklama #ksiazki #ksiazka #czytajzwykopem #literatura #fantastyka #sciencefiction #postapokalipsa
centryfuga - Dobra Mircy, nie było filmów przez tydzień więc teraz będą dwa. Pierwszy...
  • 9
@centryfuga: merytorycznie spoko, ale słabo Cię słychać. Zainteresuj się odszumianiem, to dwa kliknięcia w audacity, a efekt całkiem spoko. W załączeniu próbka.
Albo jak masz np stary, nieużywany telefon to schowaj go sobie do kieszeni i osobno nagrywaj na nim dyktafonem dźwięk, a potem to połącz z obrazem w programie do montażu. To często (jak ktoś ma w domu nieużywane telefonu) darmowy sposób na znaczną poprawę tego problemu.
ryhu - @centryfuga: merytorycznie spoko, ale słabo Cię słychać. Zainteresuj się odszu...
@centryfuga: wyżej linku nie podmieniłem i poprawiłem po edycji, jeśli jesteś z zawołania to odśwież stronę, bo zamiast linku z próbką dźwięku masz śmieszny obrazek xD Próbka przed i po odszumieniu.
@ryhu: A obejrzyj film z Metra (jest wyżej pod linkiem) i zerknij na fragmenty nagrywane w domu? Bo robiłem właśnie z telefonu. Kompleks nagrywałem znacznie wcześniej stąd jakość niestety taka a nie inna.
Swoją drogą mikrofon kolba za 1k powinien działać lepiej :(
@centryfuga: w samym tym materiale są momenty gdzie dźwięk jest spoko (np od 3:07), po prostu staram Cie się sprzedać protip, bo mogłeś już tutaj sporo poprawić naprawdę kilkoma kliknięciami w darmowym programie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ryhu: Ależ ja się nie obrażam - jestem wdzięczny :)
To od 03:07 nagrywałem w domu stąd lepszy efekt. Natomiast co do audacity to próbowałem się bawić w filmie o Kafce (początkowe sekwnecje z Pragi) ale przejeżdżało mi po moich słowach i średnio umiałem sobie z tym poradzić. Dlatego od filmiku o "Metrze 2033" wybrałem opcję z telefonem.
centryfuga - @ryhu: Ależ ja się nie obrażam - jestem wdzięczny :)
To od 03:07 nagryw...
@centryfuga: no jeśli masz to nagrywane partiami w różnych miejscach, to faktycznie by w każdej trzeba osobno wybrać profil szumu i odszumić, bo zrobienie hurtem całości może zniekształcić głos