Wpis z mikrobloga

#matematyka

bede szedl na studia (informatyka) co polecacie sie nauczyc z matmy? na stronie matemaksa sa te niby calki i pochodne ale nie wiem w jakiej kolejnosci sie tego uczyc, polecacie tez jakies inne kanaly z materialem na studia wytlumaczone w sposob "dla debila" ?
  • 11
@Krawdg: spokojnie masz teraz czas na odpoczynek i rozwijanie pasji. Całek i pochodnych się nauczysz w 1. semestrze. Natomiast jeżeli chcesz się samemu uczyć to najpierw pochodne, później całki ale naprawdę lepiej poczekać.
@Krawdg: zależy jakie wydziały rozwazasz. Przede wszystkim przejrzyj plan pierwszego roku studiów tam gdzie możesz i wtedy poddejmij decyzję. Zazwyczaj na pierwszym roku (przynajmniej jak ja zaczynałem) była algebra, analiza nr 1 i logika matematyczna.
@Krawdg: Nauka przed studiami xD? Ambitnyś. To da rade wszystko ogarnąć w czasie studiów, po co teraz masz w wakacje się uczyć. Dla informatyki tzn. samego programownia matematyka dyskretna najbardziej się chyba przydaje, tam te warunki logiczne i inne pierdoły. No ale na pierwszym miejscu algebra i analiza.