Wpis z mikrobloga

Planuję wysłać rower kurierem do Danii (w częściach) - najtaniej wychodzi mi kurier X-post - 73zł, ale maksymalny rozmiar paczki to 140x60x60cm i musi to być karton. Wie ktoś może skąd wziąć taki karton o tych wymiarach? Da się taki kupić w jakiejś firmie produkującej opakowania? Najlepiej gdzieś w okolicach GOPu, Krakowa, ew. Częstochowy. Szukałem, ale nie znalazłem nikogo sprzedającego taki wymiar, a na zamówienie chyba jednej sztuki mi nie zrobią. Myślałem też o zbiciu stelaża z listewek i obłożeniu go kartonem z innych pudeł, jeśli nie znajdę nic lepszego, ale czy to wytrzyma? Może ktoś ma lepszy pomysł jak to przesłać?
#kurier #dania #krakow #katowice #sosnowiec #czestochowa #rower
  • 7
@ms93: Kupić się da, firmy od kartonów mogą zrobić jedną sztukę ale to będzie kosztowało majątek. Polecam pochodzić po sklepach rowerowych - oni sprowadzają rowery w kartonach, a sprzedają często bez. Pewnie się często zdarza, że świeży nabywca będzie wolał kupić rower i od razu na nim wrócić do domu, karton to byłby tylko zbędny balast. Za flaszkę albo uśmiech powinni jakiś dać. Dostaniesz nawet ze styropianami czy innymi tam wypełnieniami.
@ms93 ewentualnie karton po jakiejś kosiarce, wiem że są wytrzymałe i mógłbyś znaleźć w takim wymiarze

Spytam w pracy może by mieli taki, jak nie zapomnę to Cię zawołam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ms93: to jest jakiś specjalny rower? bo w Danii teraz rowery są bardzo tanie, bo studenci wyjeżdżają, jak potrzebujesz na lato, to we wrześniu sprzedasz z zyskiem...