Wpis z mikrobloga

Mirki, nie przedłużam ubezpieczenia AC (Allianz) na auto (bo już stare się zrobiło nie wiadomo kiedy).

Mam parę elementów karoserii przytartych z różnych stron. Zastanawiam się, jakie konsekwencje miałoby zgłoszenie tuż przed końcem AC kilku szkód na raz w kontekście przyszłości? Czy jak będę ubezpieczał za rok inne auto w tej lub innej ubezpieczalni, to mi dojebią składkę mocno, czy dla innego auta liczy się oddzielnie?

#ubezpieczenia #motoryzacja #cebuladeals #autocasco
  • 16
@mfind: W sumie ciekawe. W grudniu ktoś mnie obtarł na parkingu i przyjechał rzeczoznawca obejrzeć uszkodzenia. Przy okazji zauważył dwie rysy niezwiązane z tematem po drugiej stronie samochodu i powiedział żebym też zgłosił jako osobną szkodę, a on przy okazji to opisze jak już jest. Chyba kwestia umowy.
@gandhi: Co do zniżek to jedno zdarzenie będzie Ci odbierać około 10-20% zniżek (zależy od ubezpieczyciela).

Mogę mieć pecha i szkody się zrobią w ciągu doby, nie widzę problemu.


W takiej sytuacji dobrze by Cię przemaglowali czy nie chcesz wyłudzić odszkodowania. Nie warto i nie polecam ;)
@jarpen1234: Kwestia likwidatora, ale takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko :P
Co do zniżek to jedno zdarzenie będzie Ci odbierać około 10-20% zniżek (zależy od ubezpieczyciela).


@mfind: Że szkoda zmniejsza klasę bonus/malus to ja wiem. Moja zagadka jest taka, że już więcej nie będę przedłużał AC, ale obawiam się, czy nie wpłynie to na wysokość składki ewentualnych nowych polis na nowe auto w przyszłości?
@mfind:

Kwestia likwidatora, ale takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko :P .


Raczej dość często bo likwidator ma płacone od szkody a nie od wyjazdu, poza tym sam wiesz jak wygląda potrącenie zniżek w przypadku 2 szkód a jak jednej.