Wpis z mikrobloga

#truestory Moja historia:
Założyłem działalność, firma transportowa. Zwiedzanie całej Europy od Finlandii po południową Hiszpanię, Gibraltar. Świetna robota, szybkie pieniądze. Wtedy na mojej drodze stanął tir w którego uderzyłem z całą mocą. Pęknięty kark, zmiażdżone nogi, liczne rany szarpane. 2 miesiące w najlepszej klinice w Niemczech, koszt leczenia 26 700€. Lewa noga nadawała się do śmieci (niemal całkowicie oderwana) poskładali jednak wszystko do kupy, skręcili na śruby, metal zastąpił niektóre kości i cud, po zaledwie miesiącu wstałem.
obecnie poruszam się na wózku i czekam na dalszą rehabilitację w Polsce. (słowo "pilne" w skierowaniu już nic nie znaczy)
będąc w klinice każdego tygodnia widać było gołym okiem postępy. 2 tygodnie w kraju i żadnej różnicy, chociaż staram się ćwiczyć samodzielnie. wstaję robię po kilka kroków, ale to wszystko już było w klinice.

takie #gorzkiezale i nie mam pretensji do polskich lekarzy, czy przepełnionych szpitali, ale ekip rządzących którzy doprowadzają szpitale do tego stanu od 27 lat.
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@mateusz-zajac-3344 miałem podobnie. Ciągnik bez naczepy jechał 40 na godzinę ekspresowka w Polsce. Po jednym pasie w każdą stronę. Jakby nie to że coś za szybko się zbliżałem to #!$%@? w niego przy 110. Z masterka by nic nie zostało. Wracaj do zdrowia mireczku. Do zawodu również.
  • Odpowiedz
@mala_mi_123 i jest to błąd. Wywiad z pacjentem i wyjaśnienie przebiegu leczenia powinny być kluczowe w kontakcie z pacjentem. Nie dobrze się dzieję , że lekarze olewaja ten aspekt. Często prowadzi to do błędnej diagnozy, a co za tym idzie do błędnego leczenia. Jest mi przykro z tego powodu, niestety nie odpowiadam za całe środowisko lekarzy.
  • Odpowiedz
@HackTheGibson no to proponuje leczyć się u szamana od dziś. :) Pomijasz istotny szczegół, że w dużej części winni za to są tez pacjenci, którzy chcą mieć już lek w dłoni po pierwszej wizycie a nie jakieś głupie badanie. Niestety cześć lekarzy tez jest temu winna i z tego powodu jest mi przykro.
  • Odpowiedz
@HackTheGibson To najpierw zmień system i przestań płacić składki. Bo jeżeli zajmiemy się tym z dupy strony to zamiast czekać miesiąc na wizytę u specjalisty to będziesz czekać pół roku bo będzie ich niewielu w publicznej służbie zdrowia.
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz Przepraszam, trochę przesadziłem w tym wątku. Po prostu chce aby ludzie bardziej zwracali uwagę na swoje zdrowie co pomoże w diagnozie i szybszym leczeniu.
  • Odpowiedz
@Siwa_Baba Problemy z opisanie co się dzieje z pacjentem, a brakiem zainteresowania swoim stanem i poprzednim leczeniem to różnica. Myślę, że #!$%@? tak samo mechanika jak i lekarza. Tylko, że w moim przypadku ja staram się komuś ocalić zdrowie lub życie.
  • Odpowiedz
@krasecz: Ale ty mu nic nie napisałeś ciekawego po tym jak ci opisał dokładnie. Zresztą jak ktoś ci słusznie wytknął powinien być od tego system, żebyś sobie wszedł i widział historię pacjenta na monitorze. Skąd taka babka 80 letnia ma spamiętać wszystkie leki, nazwy chorób? Ludzie mają multum własnych problemów i jeszcze mamy za was robić robotę?

U mnie u rodzinnego(mocno starsza kobieta swoją drogą) przy każdej wizycie zawsze coś
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm a to ja mam robić ten system komputerowy? Niestety nie wszędzie taki system działa i jeśli istnieje to nie jest połączony z prywatnymi bądź w drugą stronę z publicznymi lub miedzy sobą. I zauważ nie pisałem o osobach starszych z demencja tylko o dość młodych.
I nie piszę tego żeby mieć mniej roboty. Tu chodzi o to by wywiad był przeprowadzony prawidłowo i aby jak naszybciej postawić prawidłową diagnozę i
  • Odpowiedz