Wpis z mikrobloga

Czemu rolnicy w Polsce działają na uprzywilejowanych zasadach? Powinni zakładać DG tak jak każdy. Przecież rolnicy mają jeszcze lepiej niż przeciętny polak. Nie dość że mają gwarantowany zysk (do tego mogą ubezpieczyć plony), mają ziemie, którą w 99% dostali po rodzicach (a rodzice od komuny), to jeszcze mają pełno przywilejów. Sam KRUS to jest jakieś nieporozumienie. Niekonstytucyjny organ (jest przecież napisane w konstytucji, że jesteśmy równi wobec prawa niezależnie od statusu społecznego, płci i wyznania). Czemu rolnik może sobie płacić jakieś gorsze raz na kwartał a ja muszę pełny ZUS? Przecież rolnik jest dużo bogatszy ode-mnie - ma ziemię, gospodarstwo, dom, maszyny rolnicze. Nawet jak podwinie mu się noga to ma cały majątek. Ja nie mam nic, a jestem traktowana jak krezus, którego trzeba #!$%@?ć na każdym kroku.

#zus #krus #oswiadczenie #rolnictwo #dzialalnoscgospodarcza
  • 90
@ZasilaczKomputerowy: jak sie rolnikowi podwinie noga to bankrutuje... większośc rolników nie "pseudorolnikow"(ktorzy sa na krusie zeby taniej bylo) jedzie na kredytach... w mojej branzy ( sadownictwo) dorobionych którzy nie maja zadnych kredytow i dobrze zyją jest jakies 5-10% max... reszta ma kredyty na kilkaset tysiecy bo sie caly czas dorabia, a przez embarga, #!$%@? ceny i ciągły wzrost kosztów idzie im to bardzo powoli... moj ociec dostal ziemie od dziadka ale
Jest tak zajebiście, że moi rodzice pewnie wszystko kiedyś sprzedadzą, bo ani ja ani moje siostry za nic nie chcieliśmy gospodarstwa prowadzić.


@bajbuss:

No i jakoś przed przejmowaniem gospodarstwa zapieram się rękami i nogami. Dlaczego? Za dużo stresu, ryzyka, zero wakacji, pieniądze mi szczęścia nie dadzą... Wiele wymieniać

@Hannahalla:
@ZasilaczKomputerowy: i właśnie dlatego co napisane wyżej niedługo nie będzie miał kto robić, większość pól zostanie zaugorzona a żywnośc podrożeje