Wpis z mikrobloga

Czemu rolnicy w Polsce działają na uprzywilejowanych zasadach? Powinni zakładać DG tak jak każdy. Przecież rolnicy mają jeszcze lepiej niż przeciętny polak. Nie dość że mają gwarantowany zysk (do tego mogą ubezpieczyć plony), mają ziemie, którą w 99% dostali po rodzicach (a rodzice od komuny), to jeszcze mają pełno przywilejów. Sam KRUS to jest jakieś nieporozumienie. Niekonstytucyjny organ (jest przecież napisane w konstytucji, że jesteśmy równi wobec prawa niezależnie od statusu społecznego, płci i wyznania). Czemu rolnik może sobie płacić jakieś gorsze raz na kwartał a ja muszę pełny ZUS? Przecież rolnik jest dużo bogatszy ode-mnie - ma ziemię, gospodarstwo, dom, maszyny rolnicze. Nawet jak podwinie mu się noga to ma cały majątek. Ja nie mam nic, a jestem traktowana jak krezus, którego trzeba #!$%@?ć na każdym kroku.

#zus #krus #oswiadczenie #rolnictwo #dzialalnoscgospodarcza
  • 90
  • Odpowiedz
i właśnie dlatego co napisane wyżej niedługo nie będzie miał kto robić, większość pól zostanie zaugorzona a żywnośc podrożeje 2-3x bo jest zajebiste ryzyko i 0 stabilizacji... ja wkładając kilkaset tysięcy od stycznia do jesieni nie wiem czy sprzedając potem to jabłko coś zarobie, wyjde na 0 czy będę na minusie... albo czy w trakcie sezonu nie przyjdzie grad czy susza i nie #!$%@? mi 100% plonu...


@siodemkaxx: Jak żydzisz
  • Odpowiedz
  • 13
@ZasilaczKomputerowy: Bredzisz, rolnik owszem płaci mały krus, ale dostanie też dużo mniejsza emeryturę. Twoje chorobowe będzie się liczyć do emerytury, zaś rolnik tyle ile chorował w czasie swojego życia, tyle będzie musiał odpracować przed pójściem na emeryturę.
Rolnicy płacą duże podatki, np. gruntowy, za budynki, VAT itd. Mamy też ogromne wydatki w postaci nawozów, koncentratów, oprysków, części do maszyn, paliwa i innych. Ubezpieczenia upraw kosztują znacznie więcej niż wartość tego
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy
1. kredyty sa wziete pod hipotekę i jak sie noga podwinie hipoteka leci na licytacje...
2. dobrze zyje czyli nie ma kredytu moze sobie pozwolic na wyjazd na wakacje czy dolozenie sie do budowy domu czy kupna mieszkania dzieciom...
3. gowno prawda ze sprzeda gospodarstwo splaci kredyt i kupi mieszkanie... niewielu ma taki gospodarstwa ktore sa tyle warte...
4. jakie rolnik ma cos? a twoj ojciec czy dziadek to w kartonie mieszkal ? a ty musiales sobie swoj karton kupic? i dajac dziecku czy wnukowi ojciec czy dziadek i tak #!$%@? na tym so smierci bo za emeryture z krusu nie wyzyje...
5. pomaganie ojcu w firmie a #!$%@? w upal w polu to chyba sie troche
  • Odpowiedz
założę się, że nie wytrzymałabyś kilkunastogodzinnej "zmiany" na polu..


@Jestem_Tutaj: Brzmisz dokładnie tak samo jak górnicy i ich "gorolu nie wytrzymasz sześciogodzinnej szychty tysiąc metrów pod ziemią, należy mi się Barbórka, 14, deputat i emerytura"
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy przeciez wczesniejszych emerytur juz nie ma... a jak sa to jakie? 400zl?
zwrot akcyzy na paliwo? 90zl do hektara co to jest? na paliwo idzie kolo 10k rocznie na 13 ha albo jak wiecej sie pryska to i wiecej a tu mi zwroca 1000zl...
doplat do produkcji nie ma sa doplaty do hektara ktorych kazdy porzadny rolnik ci powie nie powinno byc ale nie powinno byc w calej unii...
jaki
  • Odpowiedz
@wolodia gornik nie robi tak jak kiedys.... ustawiaja maszyny i tym robia a przywileje gornikow do przywileji rolnikow maja sie jak pensja dyrektora banku w wawie do pensji sprzątaczki w markecie...
  • Odpowiedz