Wpis z mikrobloga

Czemu rolnicy w Polsce działają na uprzywilejowanych zasadach? Powinni zakładać DG tak jak każdy. Przecież rolnicy mają jeszcze lepiej niż przeciętny polak. Nie dość że mają gwarantowany zysk (do tego mogą ubezpieczyć plony), mają ziemie, którą w 99% dostali po rodzicach (a rodzice od komuny), to jeszcze mają pełno przywilejów. Sam KRUS to jest jakieś nieporozumienie. Niekonstytucyjny organ (jest przecież napisane w konstytucji, że jesteśmy równi wobec prawa niezależnie od statusu społecznego, płci i wyznania). Czemu rolnik może sobie płacić jakieś gorsze raz na kwartał a ja muszę pełny ZUS? Przecież rolnik jest dużo bogatszy ode-mnie - ma ziemię, gospodarstwo, dom, maszyny rolnicze. Nawet jak podwinie mu się noga to ma cały majątek. Ja nie mam nic, a jestem traktowana jak krezus, którego trzeba #!$%@?ć na każdym kroku.

#zus #krus #oswiadczenie #rolnictwo #dzialalnoscgospodarcza
  • 90
  • Odpowiedz
gornik nie robi tak jak kiedys.... ustawiaja maszyny i tym robia a przywileje gornikow do przywileji rolnikow maja sie jak pensja dyrektora banku w wawie do pensji sprzątaczki w markecie...


@siodemkaxx: Dokładnie o czymś takim mówię - każda grupa zawodowa patrzy tylko i wyłącznie z swojej perspektywy, broni swoich przywilejów i gnoi każdego innego kto także chce coś więcej.

Równie dobrze można napisać "rolnik nie robi tak jak kiedyś... ustawiają
  • Odpowiedz
@wolodia rolnictwo to bardzo szeroka galaz gospodarki... masz zboza gdzie wiekszosc robisz maszynami a masz sad jabloniowy gdzie wszystsko poza pryskaniem robi sie recznie...
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: Co mam napisać żebyś zrozumiał, że tak samo jak ja nie wiem za dużo o rolnictwie, tak samo Ty wiesz bardzo mało o górnictwie? Problem polega na mentalności, która jest zaskakująco podobna pomiędzy górnikami i rolnikami.

Brzmisz dokładnie tak samo jak grubiorze.
  • Odpowiedz
A dzienna kwota za dzień niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym to szalone 10 zł.

Nic tylko chorować!


@Hannahalla: Dodaj do tego, że miesiąc trzeba mieć zwolnienie lekarskie by te dziesięć złotych za dzień dostać. Jak również, to że będziemy musieli ten czas przed pójściem na emeryturę odpracować, bo L4 nam do emerytury nie odliczają.
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy wyliczane maszyn rolniczych do majątku rolnika to tak jak wliczane komputera do majątku informatyka albo samochódw ciężarowy do majątku kierowcy. Maszyny służą do pracy i jeśli uważasz, że rolnicy powinni pracować w polu koniem, równie dobrze każ informatykowi pracować na komputerach z lat 80 albo bankowi liczyć twoje oszczędności liczyłem. Po za tym mimo, że rolnik jest producentem nie może sprzedawać swoich produktów, bo takie jest prawo. Ma korzystać z
  • Odpowiedz
Nieukom broniącym rolniczych przywilejów umyka drobny fakt, że sami się na nie składają. Ta sama biedota umysłowa popiera ulgi podatkowe dla wybranych grup społecznych, nie dostrzegając ich quasi-redystrybucyjnego charakteru. Samą redystrybucją się oczywiście brzydzą.

Weźmy taki KRUS. Wydatki w roku 2013 wyniosły 14.5 miliarda zł. Ile z tego pokrywały składki?

#!$%@? 10%.

A
k.....k - Nieukom broniącym rolniczych przywilejów umyka drobny fakt, że sami się na ...

źródło: comment_a4SDfRzPqmKYSeDgyyMop5rHQRcr33dS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie mówiąc już o braku kosztów mieszkania i utrzymania się w mieście (wynajem mieszkania, dużo wyższe ceny mediów, wywozu śmieci, ścieków, biuro itp).


@ZasilaczKomputerowy: rolnicy mają przywilej, bo nie mieszkają w mieście i nie muszą opłacać mieszkania. Ja dziękuję, gorszego argumentu to już długo nie widziałem xD
  • Odpowiedz
@koroluk: ale chciałbyś teraz znowu przeprowadzić terapię szokową na rolnikach? Od wejścia do unii średnia wielkość gospodarstwa się zwiększa, mali rolnicy, co mieli 2 ha i 2 krowy albo poszli na emerytury albo sprzedali pole większym. Produktywność wzrasta może i powoli, ale stopniowo rolnicy dojdą do unijnego poziomu. Według mnie jakbyś z dnia na dzień wszystko to zlikwidował raczej byś zarżnął wieś a nie ją zreformował.
  • Odpowiedz
@PureeZiemniaczaneNaZimno ten "sad" dziadka to byly drzewa w rozstawie 10x10m ktore mialy po 30 lat... a dziadek dostal od pradziadka(ale dziadek nie uprawial tej ziemi) ktory faktycznie mial wiecej hektarow niz my obecnie ale rozdzielil na wszystkie swoje dzieci wiec duzo nie dostali... ale co was ten krus tak boli? myslicie ze rolnikom jest dobrze gowno placic i dostawac potem 800zl emerytury? i tak rolnik #!$%@? do smierci bo z tego
  • Odpowiedz