Wpis z mikrobloga

Czemu rolnicy w Polsce działają na uprzywilejowanych zasadach? Powinni zakładać DG tak jak każdy. Przecież rolnicy mają jeszcze lepiej niż przeciętny polak. Nie dość że mają gwarantowany zysk (do tego mogą ubezpieczyć plony), mają ziemie, którą w 99% dostali po rodzicach (a rodzice od komuny), to jeszcze mają pełno przywilejów. Sam KRUS to jest jakieś nieporozumienie. Niekonstytucyjny organ (jest przecież napisane w konstytucji, że jesteśmy równi wobec prawa niezależnie od statusu społecznego, płci i wyznania). Czemu rolnik może sobie płacić jakieś gorsze raz na kwartał a ja muszę pełny ZUS? Przecież rolnik jest dużo bogatszy ode-mnie - ma ziemię, gospodarstwo, dom, maszyny rolnicze. Nawet jak podwinie mu się noga to ma cały majątek. Ja nie mam nic, a jestem traktowana jak krezus, którego trzeba #!$%@?ć na każdym kroku.

#zus #krus #oswiadczenie #rolnictwo #dzialalnoscgospodarcza
  • 90
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: posłuchaj @wczoraj, Rolnik nie sprzeda swoich plonów za cenę, jaką ty płacisz w sklepie. Dajmy rolnikom możliwość sprzedaży swoich plonów bez pośredników, bez spółdzielnie czy innych tworów powołanych za komuny żeby coś dorobić. Rolnik sprzedaje jabłka 20gr za kilo a ja musze za nie zapłacić 4PLN. Ja wiem, koszty dystybucji, ale jak rolnik nie chce oddawać do skupu (bo szybko i pewnie) to niech mu nikt nie zabrania handlowania
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: Powiem tak: 60 ha + dzierżawy, kombajn, trzy ciągniki (za jakiś czas będą cztery), dwa wielotonowe silosy zbożowe, system paszociągów, nowoczesna chlewnia, setki świń itd. ...

No i jakoś przed przejmowaniem gospodarstwa zapieram się rękami i nogami. Dlaczego? Za dużo stresu, ryzyka, zero wakacji, pieniądze mi szczęścia nie dadzą... Wiele wymieniać.

@sebawo @Jestem_Tutaj @wczoraj
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: Dawno takiego bólu dupy nie widziałam.
Powodzi, bo mój rodziciel jest człowiekiem inteligentnym i w umiejętny sposób prowadzi gospodarstwo. Nie brał kredytów, zresztą, nie od razu Rzym zbudowano. Na swój obecny dobytek harował uczciwie wiele lat, nie wydając pieniędzy na głupstwa typu nowy samochód co roku. Woli zainwestować w gospodarstwo, kupując nowy kultywator czy też ciągnik bądź unowocześnić system wentylacji w chlewni.

Teraz do wszystkiego masz kombajn.


Żeby pracę w
  • Odpowiedz