Wpis z mikrobloga

Czemu rolnicy w Polsce działają na uprzywilejowanych zasadach? Powinni zakładać DG tak jak każdy. Przecież rolnicy mają jeszcze lepiej niż przeciętny polak. Nie dość że mają gwarantowany zysk (do tego mogą ubezpieczyć plony), mają ziemie, którą w 99% dostali po rodzicach (a rodzice od komuny), to jeszcze mają pełno przywilejów. Sam KRUS to jest jakieś nieporozumienie. Niekonstytucyjny organ (jest przecież napisane w konstytucji, że jesteśmy równi wobec prawa niezależnie od statusu społecznego, płci i wyznania). Czemu rolnik może sobie płacić jakieś gorsze raz na kwartał a ja muszę pełny ZUS? Przecież rolnik jest dużo bogatszy ode-mnie - ma ziemię, gospodarstwo, dom, maszyny rolnicze. Nawet jak podwinie mu się noga to ma cały majątek. Ja nie mam nic, a jestem traktowana jak krezus, którego trzeba #!$%@?ć na każdym kroku.

#zus #krus #oswiadczenie #rolnictwo #dzialalnoscgospodarcza
  • 90
  • Odpowiedz
Moim zdaniem jeżeli jakieś gospodarstwo mając tyle przywilejów dotacji itp do dnia dzisiejszego nie stanęło na nogi to nie ma sensu dalej lozyc kasy na nich tylko powinni sprzedać ziemię dla jakiegoś większego rolniko-biznesmena który już samodzielnie funkcjonuje na rynku
  • Odpowiedz
W takim razie nieporadne gospodarstwa powinno się wyprzedawac. Skoro rolnicy maja tak ciężko na roli to powinni iść do "normalnej 'pracy, a nie udawać że jest wszystko ok i brać pieniądze z Unii które w ich rękach się marnuja.
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: piszesz o zwolnieniu z akcyzy w paliwie-rolnik zużywa paliwo na polu nie na drogach publicznych
piszesz że rolnicy mają majątki-zacznij #!$%@?ć to może zbudujesz majątek ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo wytykanie, że ma majątek to takie bóldupienie
piszesz że rolnicy dostawali od przodków majątki a Ty nie- miej pretensje do swojej rodziny że Ci tego nie zapewniła( ͡° ͜ʖ ͡°)
piszesz o KRUS- zwróć uwagę, że podczas przemian systemowych jak upadły PGRy na wsi została ogromna liczba ludzi wyspecjalizowanych w dziedzinach niepotrzebnych z dnia na dzień, bo co traktorzysta czy dojarka mogą robić w mieście, wtedy nie było takich możliwości przekwalifikowania, dlatego tez masz tak duży procent ludzi pracujący w rolnictwie
piszesz o gwarancji zysku- kwikłem srogo, dzięki za taki początek dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
piszesz o ubezpieczeniach- 3 firmy ubezpieczały i to nie zawsze od suszy w tamtym roku, a składki są można powiedzieć zaporowe coś jakby ubezpieczać dom
  • Odpowiedz
@PureeZiemniaczaneNaZimno a na dodatek wszyscy co tu buldupia o przywileje rolnikow.
czy wy #!$%@? nie rozumiecie ze w wiekszosci krajow gdzie rolnictwo jest rozwiniete albo sie rozwija jak u nas sa doplaty i przywileje... i nikt tam przecie temu nie buldupi jak tu bo ludzie sa swiadomi ze bez zywnosci nie przeżyją i popieraja to kupujac zywnosc ze sklepow rodzimych i od rodzimych dostawcow.. w niemczech nie kupuja w marketach z
  • Odpowiedz
Za dużo ludzi pracuje w tym niewydajnym sektorze: 12% przy średniej unijnej 5%


@koroluk: płacić krus a pracować w rolnictwie to dwie różne rzeczy a u nas rolnikiem uznaje sie każdego kto płaci krus...
  • Odpowiedz