Wpis z mikrobloga

@Jezu_Ufam_Tobie: #!$%@?, teraz też zwątpiłem, bo serial lubi niektóre wątki obcinać. może wcale tego nie ujęli, albo jeszcze nie ujawnili, ale w książce snow podmienił dzieciaki. zamysl był taki żeby nie zostawiać w czarnym zamku dziecka królewskiej krwi razem z melisandre, bo może jej coś odpalić
@Crny: Kolego nie każdy czytał książkę, a nawet jestem przekonany, że zdecydowana mniejszość fanów serialu (sam jestem dopiero na 2 tomie :D). Nie dałoby się upchać w serialu wszystkich wątków z różnych przyczyn.

Dla mnie serial jest 10/10 a odstępstwa od książki mi nie przeszkadzają, a wręcz przeciwnie
@Jezu_Ufam_Tobie: ja mam wrażenie, że wszystko co się da jest spłycone, zamieszczenie książki w fabułę serialu nie powinno polegać na zostawianiu tylko połowy contentu u każdej postaci. najgorzej, że jak nie zubożają wątków to próbują robić coś po swojemu, zazwyczaj to #!$%@?. zimnoreki z tego odcinka jest kolejnym przykładem.
serial oczywiście broni się jako osobny twór, ale ja go oglądam raczej dla gry czy efektów, fabułę rejestruje drugorzędnie
@Crny: Weź pod uwagę też to, że to amerykański serial dla amerykańskiego widza, który pogubiłby się już dawno jakby miał ogarnąć tylko wątków albo tak rozbudowane istniejące wątki. Samo to, że twórcy muszą zmieniać imiona bohaterom, żeby się widzowi nie pomieszały już o czymś świadczy :D

To ciężka do ekranizacji saga, ja sam jak oglądałem serial to nie rozumiałem wielu wątków, musiałem zacząć pogłębiać swoją wiedzę czytając na ten temat, a
@terwer358: "Chciało mu się krzyczeć. Chciało mu się wyć, łkać albo skulić się i skomleć. Zamienił dzieci – powiedział sobie. – Zamienił je po to, żeby ratować małego księcia, ukryć go przed ogniem lady Melisandre i ferworem ludzi królowej. Ukryć go przed ich czerwonym bogiem. A jeśli spalą chłopczyka Goździk, kogo to obejdzie? Nikogo oprócz niej. Był tylko bękartem Crastera, ohydnym owocem kazirodztwa, a nie synem króla za Murem. Nie nadaje