Wpis z mikrobloga

Jeśli to kogoś zainteresuje to (głownie dla osób znających niemiecki) wstawiłem artykuł dotyczący rosnącej bezdmoności w Kolonii. Tutaj pozwolę sobie na krótki komentarz. Według danych w Kolonii jest już 5 tysięcy bezdomnych.Tajemnicą poliszynela jest to, że większość z nich to emigranci. Powiecie pewnie - co to jest dla bogatego i tak dużego miasta? Nic bardziej mylnego! Dla przykładu: według danych w Łodzi (która jest przecież biednym miastem) żyje około tysiąca bezdomnych. Łódź ma 700 tysięcy mieszkańców, Kolonia nieco ponad milion. Znaczy to, że w sercu Nadrenii żyje jakieś 4 razy tyle bezdomnych co w Łodzi.
Myślę, że to doskonale oddaje skalę kryzysu emigracyjnego, którego chyba niektórzy sobie nie uświadamiają.

Artykuł o bezdomnych

#niemcy #4konserwy #bezdomni #uchodzcy #emigracja #imigranci #lodz
Pobierz centryfuga - Jeśli to kogoś zainteresuje to (głownie dla osób znających niemiecki) ws...
źródło: comment_lJxm1Ii13Op7CL85yQcu4zAZEJI0hxjI.jpg
  • 9
@centryfuga: Ke? Mieszkam w Kolonii i wychodzę z założenia, że tutaj bezdomnymi i żulami są tylko ci, którzy chcą nimi być. Praca na każdym kroku z każdej branży, nawet dla osoby, która podpisuje się krzyżykiem. Jest problem z mieszkaniami, ale dużo mniejszy jest, jeśli chce się wynająć np tylko pokój. Dużo rodaków i to takich chętnych do pomocy. Co do większości bezdomnych, że są nimi Polacy? No cóż miałem parę razy
wychodzę z założenia, że tutaj bezdomnymi i żulami są tylko ci, którzy chcą nimi być.


@WojciechM-ce: Z tym zdaniem się zgadzam. Podobnie jest i w Polsce.

Co do większości bezdomnych, że są nimi Polacy?


Tak naprawdę w żadnym zestawieniu nie znalazłem takiej informacji. Są tylko wymieniani jako liczna grupa. Co ciekawe wymieniający dodaje "i inni...". Pytanie ilu jest tych innych i skąd są.