Wpis z mikrobloga

@vasil: nikt nie każe się lenić. Można podróżować po świecie, można majsterkować przy motocyklu, można coś stworzyć, zbudować, naprawić, odnowić, przeczytać, napisać.

To, że Polska to kraj ograniczonych ludzi, którzy życia poza robotą nie widzą, to nie moja wina.
@vasil: tylko praca daje samorealizację?
No i kolejny bez wyobraźni, co bez roboty nie umie żyć.

Malując obrazy dla własnej przyjemności nie pracuję. Praca to będzie, jak będę je malował, by je sprzedać, bo potrzebuję pieniędzy.
@vasil: za kasę i pod przymusem w jakiejś formie.

Jak ktoś maluje "bo lubi" i maluje dla siebie, to nie pracuje i tyle. Tak samo, jak nie pracuje facet łażący z plecakiem po Karpatach czy kobieta ucząca się gry na lutni. To są ludzie, którzy po prostu realizują swoje pasje.

Za to ludki bez wyobraźni i ambicji myślą, że praca to jakiś mistyczny sposób na samorealizację, podczas gdy praca jest idealnym
@Pantokrator ale dla mnie nadal pon czy inny dzień potrafi być ciężki czasem, bo zlecenie nagle oddać trzeba albo wręcz odwrotnie,bo go brak.
zatem #!$%@? jest gadanie o wyobraźni jak zawsze życie sprowadza wszystko do jednego- realiów kontaktów z ludźmi,którzy to wszystko zmieniają. każda pasję w ciężka pracę

@vasil: majaki pracholika. Nigdzie nie piszę, że aktorzy nie pracują, więc przykład czemu służył? Ano niczemu. Fajnie, że stać ciilę na wyjazd,ale na kim chcesz zrobić wrażenie? Po co te smętne historyjki? Że wówczas pracowałeś? Mam ci współczuć?
Raz jeszcze powtórzę - człowiek się może spełniać w milionie rzeczy, może dla niektórych to praca (np. wspomniani policjanci) ale żeby robić z pracy WARUNEK samorealizacji, trzeba mieć poważny problem.
@Pantokrator chodzi o jedno,że nawet wymarzone spędzanie czasu i pracy nie zmieni tego,a dodałem fakt,że twoje oczekiwanie wobec tego co kochasz i robisz vs jak wygląda faktycznie praca to całkiem odmienna rzecz.
swoją drogą hipokryzja bije z ciebie. z jednej strony piszesz o ograniczeniach Polaków, a sam przejawiasz typowe cebulowe boldupienie. już w czystym przykładzie z mego życia,który miał zadanie urealnic stanowisko widzisz jedno- próbę imponowania
tylko krótkowroczny człowiek widzi pychę tam