Wpis z mikrobloga

Mircy, poważne pytanie. Strzygl ktoś kiedyś kota? Mój ma dość długie futro i dużo go gubi, latem będzie się dość mocno przegrzewal, a dodatkowo wentylator będzie rozrzucal sierść po całym domu. Polecacie jakiegoś kociego fryzjera? #wroclaw #koty #kot
  • 44
  • Odpowiedz
@pollyanna: A ja mam trzy persy i od tego roku obowiązkowo wszystkie są strzyżone. Latem okropnie się pocą. Zeszłe lato dało im nieźle popalić, dlatego w tym roku wszystkie trzy na trzy milimetry ( ͡º ͜ʖ͡º) Już pod kosiarkę trafiły dwa, za tydzień ostatnia kotka.

  • Odpowiedz
@pollyanna: nie masz przypadkiem szczotki Tangle Teezer? :-) Mój, również niedotykalski, koteł zawsze denerwował się przy czesaniu, a za tą szczotką przepada. Sam przybiega, gdy tylko biorę ją do ręki ʕʔ Nie wiem co mnie wtedy tknęło, żeby przy wymianie na nową, starą szczotką spróbować pomiziać kota, ale cieszę się, że tak się stało, bo to nowa jakość czesania futra ( ͡ ͜ʖ
  • Odpowiedz
@pollyanna: nie zaszkodzi spróbować :D Ja, żeby szczotka zyskała kocie zaufanie, najpierw skupiałam się na głowie, bo w miarę akceptuje głaskanie po tejże. Teraz pozwala się czesać nawet na grzbiecie w okolicach ogona, a kiedyś był to teren zakazany :P

Powodzenia! :-)
  • Odpowiedz
@pollyanna: jak kąsa skurczybyk xD Może spróbuj powoli, podstaw co jakiś czas pod nos, niech powącha co go tam maca :P Najpierw spróbuj tylko po głowie, wtedy też, kąsanie jest utrudnione. Działało też czesanie „policzków“ - tego miejsca którym koty ocierają się o kanty albo ludzkie nogi :P
  • Odpowiedz
@pollyanna: mój kot uwielbia czesanie. Byliśmy u dwóch różnych weterynarzy i pytalismy po forach. Nie wolno strzyc kotów. Popadają w depresję, bo sierść to ich atut i skarb. Nasz kot leni się tak strasznie, że nigdy jeszcze u żadnego innego tak nie widziałem, sierść jest wszędzie. Kurze wycierane co 2 dni i ciągle pełno. Obydwóch weterynarzy powiedziało, że nawet jak ostrzyżemy go to i tak będzie mu wypadał podszerstek i
  • Odpowiedz
@pollyanna: Co to za wymysły, żeby strzyc kota? Zapewniam, że kot z podcięta sierścią będzie się bardziej męczył podczas upałów, niż normalnie bez ścinania. Futro chroni kota zarówno przed zimnem jak i ciepłem.
Moje koty też nie lubią wyczesywania sierści i co, muszą się przemęczyć i posiedzieć ze mną, aż skończę. To tak, jakbym chciała im usuwać całkowicie pazury, bo nie lubią, jak je im obcinam.
  • Odpowiedz