Wpis z mikrobloga

@teren: to przykre, ale to prawda.

Dlatego właśnie tłumaczę ludziom, że ta planeta jest już od dawna przeludniona, a będzie tylko gorzej i żadne starania UE tu nie pomogą, bo zachciało się nieść cywilizację do Afryki i wspomagać rozwój Indii, Brazylii, Chin poprzez nieobciążanie ich żadnymi normami ochrony środowiska.
@j3th: Zobacz sobie ile kilogramów paszy i ile litrów wody wymaga produkcja jednego kilograma mięsa. Nie mam pretensji o jakieś tam heheszki, ale warto przypomnieć o prostych faktach.
@Pantokrator:

Dlatego właśnie tłumaczę ludziom, że ta planeta jest już od dawna przeludniona,

czy ja wiem, nie powiedziałbym że jest przeludniona, jeszcze sporo ludzi się zmieści

a będzie tylko gorzej i żadne starania UE tu nie pomogą, bo zachciało się nieść cywilizację do Afryki i wspomagać rozwój Indii, Brazylii, Chin poprzez nieobciążanie ich żadnymi normami ochrony środowiska.

jeśli Chiny czy Indie nie chcą dać się obciążyć to ich nie da się
@teren: większość tych traktatów klepnięto w latach 80tych gdy Chiny, Indie i Brazylia były w ciemnej dupie.

I nie chodzi o to, że się zmieści, tylko o ogólny poziom życia i komfortu w warunkach zaniku i dalszego zanieczyszczenia środowiska naturalnego.