Wpis z mikrobloga

@moonlisa: mam 3dx pilot pro, o ile w Catii czy Inventorze 2009 się przydawał, to Inventora 2011 używam już bez (wolę postawić na jego miejscu kubek z kawą). Do samego Ansysa to przerost formy nad treścią, IMHO.

edit: nawet już zapomniałem jak się nazywa: SpacePilot. W każdym razie świetny przycisk do przytrzymania wydruku z plotera albo starej kalki ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@moonlisa: ja używam w pracy bardziej rozbudowanej wersji spacepilot'a (wiesz, takiego z guzikami ekranem itd), i nie wyobrażam sobie teraz bez niego pracy. Jak wracam do domu to moja ręką automatycznie szuka gały do obracania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W Ansysie też pracowałem ale raczej tam operowałem wierszem poleceń niż ekranem i wydaję mi się że tam Ci sie nie przyda

PS. obecnie pracuję w Inventorze
@mawojciech: @LeonAmator: @filiprock: @Spiszka: @UrimTumim:
W Solidworksie czy Inventorze też zdarzy się coś machnąć czasem. Ostatnio nawet w nadmiarze w tym drugim i chyba dlatego mnie naszło to pytanie z myszą 3D.

Co do Ansysa to głównie EM Suite, czyli stary, ansoftowy Maxwell. Mogłem o tym wspomnieć. :(
Tam właśnie cieniutko z wierszem poleceń jak w klasycznym Ansysie. Wygodniej jest tam manipulować gotowymi obiektami. Chociaż jak sobie
@moonlisa: troche po czasie. Mam w pracy i mi sie srednio przydaje - do invetora.
Ja sobie podefiniowalem sporo skortow klawiszowych zeby jak najbardziej zoptymalizowac prace.
Stad lewa reka na klawiaturze, prawa na myszy.
Ten grzybek wymaga jednak przestawienia do niego lewej reki - potem znowu na klawiature i znowu na grzybek i troche slabo z tym mi sie pracowalo.

Moze to po czesci wynikac z faktu, ze jakies 3 lata
@PurpleHaze: Gdzie tam po czasie, tu nie ma limitu czasowego. ;p
Słusznie zauważyłeś, że trzymanie ręki blisko klawiatury jest bardziej optymalne niż co chwila skakanie z niej na myszkę i z powrotem. A jak już się człowiek nauczył, to ciężko zmienić nawyki. Czysto hipotetyczne pytanie - czy nawet zakup takiego cacka jak Spacepilot wpłynie jakoś na ergonomię i efektyczność pracy? Jakoś średnio mi się to widzi.

Dzięki za odpowiedź. :)
@moonlisa: Ja używam i bardzo sobie chwalę, tylko polecałbym wersję z definiowanymi przyciskami za to bez wyświetlacza bo to dla mnie zbędny bajer. Dla mnie to czysty wzrost efektywności, powiedziałbym, że o jakieś 30%. Jak masz wersje z przyciskami to masz wszystko pod ręką.