Wpis z mikrobloga

2016 wykopki nadal nie wiedza jak dziala socjalizm


@Haraj: Masz racje obrazek jest całkowicie w błędzie.

Po pierwsze zabrali by 6 zł a nie 5.

3 zł trafiło by do urzędników czyli z powrotem do ojca, a 3 zł do brata lenia. Przy wydawaniu 4 zł dziewczynka musi jeszcze brać pod uwagę podatki więc niech nie wyda na głupoty.
@labla: Przedstawiona sytuacja nie jest do końca poprawna, bo dziecko jeszcze nie wie, że zostanie mu odebrane 50% w "podatkach" (mniejsza o procent).

Lepiej by było, gdyby rodzic jeszcze przed zleceniem zadania powiedział, że wynagrodzenie za wykonanie zadania to 15 zł, ale do ręki dostanie tylko 10 zł, bo 5 zł pójdzie jako zasiłek socjalny dla brata, który nie ma pracy.

Zaobserwowalibyśmy ciekawe zjawisko pt. "to niesprawiedliwe! jak on
@Python:

ta definicja socjalizmu

#bekazprawakow
kuce to jednak cwiercinteligenci
ale dobra, pojade podobnym #rakcontent

powiedz dziecku, ze bawimy sie w zycie

kaz mu kosic trawe cale dnie, a w zamian dostanie pieniadze

dawaj mu ochlapy do skonczenia 18roku zycja, za ktore ledwo starczy mu na jedzenie, no bo zwiazki zawodowe i ochrona pracy jest niepotrzebna, a na jego miejsce jest tysiac innych. no i dostaje tyle malo, ze nie jest w
@piotr1985gg: Wiesz jaka jest różnica między twoją paralela a moją?

To co ja pisałem o socjaliźmie to obecna rzeczywistośc. Tak wygląda system w PL, z tym że jest tutaj na potrzeby żartu mocno uproszczony.

To co ty mówisz nie występuje w żadnej normalnej gospodarce bo uczicwy pracownik, który chciałby zarabiać więcej na wolnym rynku będzie się przebranżawiał albo postawi sobie budkę z paróweczkami. Zrobi co chce i na co starczy mu
@lerner:

@CyrekLax: ja wiem czego ty nie kumasz - tego, że patrzy się na cały przekrój, a nie na dowód anegdotyczny


O czym Ty mówisz? Przecież żyję w tym samym środowisku co przekrój społeczeństwa. Mam dostęp do takich samych form rozwoju, edukacji i podjęcia pracy jak każdy. Nie jest tak?
@Python: sory, mozesz tez byc gimnazalista, ktoremu korwin "nasral do glowy"
jezeli piszesz takie bzdury to nie ma sensu sie odnosic merytorycznie, bo to tak jakby tlumaczyc komus dlsczego morderstwo jest zle
@labla: To chyba chodzi o zasiłki dla bezrobotnych czy jakieś daniny typu 500+ nie zaś socjalizm. Bo nawet podatków pod to podciągnąć nie można.
Równie dobrze mógłbym zrobić wersję lewacką z napisem „naucz dziecko jak działa wolny rynek - #!$%@? z domu i każ sobie radzić samemu”.

@spatsi: Co w tym złego? To lepiej jak dzieci przez całe życie są na cudzym utrzymaniu?
Mój argument udowadnia, że płaca minimalna, ochrona pracy ani związki zawodowe nie są nikomu potrzebne. Powinieneś dostawać tyle pieniędzy, ile ktoś chce Ci zapłacić za Twoją pracę.


@CyrekLax: I później z tej wypłaty budować sobie drogi, zatrudniać własną policję, armię i wymiar sprawiedliwości
@CyrekLax: I później z tej wypłaty budować sobie drogi, zatrudniać własną policję, armię i wymiar sprawiedliwości


@dog_meat: Odpowiedz mi proszę na 2 pytanka :)
1. Czy są w Polsce osoby, które przeznaczają ponad połowę pensji na powyższe, wspólne dobra?
2. Czy są w Polsce osoby, które nie przeznaczają grosza, a korzystają z powyższych udogodnień na tych samych prawach?
1) Pewnie tak
2) Nie (każdy płaci podatki w różnej formie)

Teraz Ty odpowiedz mi na pytanie, czy ze swojej pensji bez zabranych podatków byłbyś w stanie sfinansować sobie budowę dróg w miejsca, gdzie jeździsz, policję, armię dla siebie, czy łożyłbyś na utrzymanie dóbr kultury narodowej, czy byłbyś w stanie sfinansować sobie leczenie każdej choroby (dodam, że publiczne szpitale mają dużo lepszy, choć stary sprzęt, niż większość prywatnych placówek, gdzie abonament opłaca
@dog_meat: > 2) Nie (każdy płaci podatki w różnej formie)

No to się #!$%@? mylisz, bo są całe rzesze nierobów, którzy pół dnia w robocie nie spędzili od wielu lat.

Co żeś się uczepił wojska i dróg? Czy ja napisałem gdzieś że nie chcę płacić podatków w ogóle? Ja chcę żeby moje podatki były pomniejszone o tyle, ile wydaje się na patologie i niewydajne instytucje rządowe.
@CyrekLax: @CyrekLax: to że ktoś nie pracuje nie znaczy, że nie płaci podatków (chociażby VAT). Żeby dostać zasiłek dla bezrobotnych musisz na niego wcześniej zapracować i nie dostaniesz go dłużej niż na pół roku