Wpis z mikrobloga

@mroz3: no przecież oczywiste jest ze im coś jest bardziej ponure tym lepsze, jak to teraz będzie wyglądać gdy na niebie ciemne chmury, będzie po prostu za jasno

Byłem kiedyś we Wro i widziałem te bloki, idealnie dodawaly depresyjnego charakteru w deszczowy i zimny dzień, a w słońcu wyglądały równie słabo.
  • Odpowiedz
@mroz3: bo to jest minimalnie lepiej. Udane rewitalizacje to się dzieją na nadodrzu (tylko obok remontów buduje się tam też obrzydliwe nowe budynki, nie pasujące stylem do niczego w okolicy). Tutaj wybrana została linia najmniejszego oporu, nie jest źle (a jak na "nowoczesny" ostatnio wrocław, to już jest powód do ogromnej radości), ale szału też nie ma.
  • Odpowiedz
@mroz3, @Im_from_alaska: odświeżenie na plus, ale to nie jest powrót do pierwotnego projektu. Według mnie jest fajnie, ale mogłoby być dużo lepiej gdyby faktycznie trzymali się oryginału.
Wnęki powinny być kontrastowe, ciemne. Tutaj komuś zabrakło jaj i zrobili szarawo-niebieskie. Wygląda poprawnie, ale traci na charakterze.
  • Odpowiedz
@qwertyu: czytaj co sugerują inni w tym wątku.

Ponadto to, że nie musi nie znaczy, że nie powinna - zwłaszcza, że pierwotny projekt był wyraźnie lepszy.

Uważam, że jest dużo lepiej i było to potrzebne, jednak potencjał zmarnowany i zamiast czegoś, co mogłoby być ikoną miasta jest teraz tylko kilkoma fajnymi blokami.
  • Odpowiedz
@mroz3: to jeszcze dla niekumatych (może się znajdą) obecny wygląd wreszcie przypomina oryginalną koncepcję architektoniczną. A oryginalnie miał być biały beton , wstawki z czerwonej cegły i pnącza zielonych roslin na elewacji.
  • Odpowiedz