Wpis z mikrobloga

Kontynuuje moje wlasne biadolenie i meczenie Was pytaniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co myslicie o takich konwersacjach jak na zalaczonym filmiku, ofkoz te poczatkowe sa bardzo proste ale ten styl mi sie podoba, to znaczy slucham dialogow i zapisuje sobie co mowia a potem sprawdzam jak pokazuja z napisami
moze znacie podobne filmiki

Swoja droga to ogladalem dzis troche filmikow o tym jak uczyc sie sluchania i rozumienia no i widze ze rozne opinie kraza nawet wsrod nauczycieli, ogolnie mozna podzielic to na typy

1. warto sluchac wszystkiego i wszedzie bo oswajasz sie z jezykiem, nie martw sie ze czegos nie rozumiesz, nie nastawiaj sie na rozumienie wszystkiego, nie pauzuj i nie tlumacz ale staraj sie sluchac

2. sluchaj ale wowczas nie rob nic innego, skup sie na sluchaniu bo mozg wowczas proboje zrozumiec, absolutnie nie wlaczaj napisow ani nie czytaj tekstu ktory sluchasz bo mozg przestawi sie na latwiejszy sposob czytania, jesli nie rozumiesz zmniejsz predkosc odtwarzania

3. sluchanie to zly pomysl, ogladanie seriali czy podcastow bez napisow dopiero od zaawansowanego poziomu, jesli jestes do B2 to nic ci to nie da bo nie znasz wiekszosci slow

a co Wy myslicie

wolam
@glupiekonto: @czosnekiss: @niucha25: @leopold22: @zupa_z_kasztana: @Szala: @bedels: @fryne_: @grypa-grypowska:

#angielski #angielskiztuskiem #angielskizwykopem #duolingo #naukajezykow #naukaangielskiego #jezykiobce
ArcziMiszcz - Kontynuuje moje wlasne biadolenie i meczenie Was pytaniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
...
  • 8
@ArcziMiszcz: Ja nauczyłem się poprzez kontakt z ludźmi, wbrew pozorom nie Anglikami.
Słuchaj, jeżeli usłyszysz wypowiedź to zawsze możesz zapytać co oznacza dane wyrażenie (ew. sprawdzić w necie, jeśli robisz to w domu).
Warto wspomnieć o sztuczności wypowiedzi na filmie. W realu jest dużo luźniej i padają uproszczone słowa i zwroty.
@ArcziMiszcz: ja nie mógłbym się z tego uczyć, po kilku sekundach takich nienaturalnych konwersacji aż mnie ściska ()
1) Polecam ten filmik
2) Słuchaj, słuchaj, słuchaj. A przede wszystkim słuchaj tego, co Cię interesuje - naturalnie będziesz chciał wiedzieć, o czym mowa. Np. interesujesz się siłownią - szukaj kanałów na ten temat. Gotowaniem? Szukaj przepisów. Historią? Programy historyczne. Itd.
Powodzenia!
@ArcziMiszcz: Jak już oglądac seriale to z angielskimi napisami, na słowa których nie się nie zna można wyciągnąć z kontekstu i od razu się słucha jak to mówią. Po zaznajomieniu sie ze słownictwem jednego serialu można go oglądać do końca bez napisów :)
@ArcziMiszcz: raczej mówi dosyć prosto, zresztą ma wiele lekcji na YT i na każdej mówi po angielsku, ale dostosowuje język do poziomu słuchacza wg. tematu (jak tłumaczy Present Simple to pewnie mówi prościej, niż tłumacząc Conditionals). A jak rzuci trudne słowo, zaraz je tłumaczy prostszymi. Niemniej jednak rzeczywiście - mówi prosto i ciekawie, co myślę też wpływa na odbiór.
1. warto sluchac wszystkiego i wszedzie bo oswajasz sie z jezykiem, nie martw sie ze czegos nie rozumiesz, nie nastawiaj sie na rozumienie wszystkiego, nie pauzuj i nie tlumacz ale staraj sie sluchac

2. sluchaj ale wowczas nie rob nic innego, skup sie na sluchaniu bo mozg wowczas proboje zrozumiec, absolutnie nie wlaczaj napisow ani nie czytaj tekstu ktory sluchasz bo mozg przestawi sie na latwiejszy sposob czytania, jesli nie rozumiesz zmniejsz