Wpis z mikrobloga

0. Bądz mno, nowy informatyk w pewnej instytucji.
1. Wołają cie bo czytnik nie czyta karty.
2. odłączasz podłączasz i nic...
3. #!$%@?.jpg
4. moja wiedza się na tym etapie skończyła
5. zaloguj się na domenowego admina
6. wejdź w menadżera urządzeń, udawaj że coś klikasz
7. odłącz i podłącz czytnik
8. działa!
9. Profit??? wszyscy myślą że jesteś dobrym informatykiem ( ͡ ͜ʖ ͡)

#pracbaza #pracawit #it #informatyka
  • 64
@WlosyNaMydle: to jest dość smutne, że w dobie komputeryzacji tak mało ludzi potrafi ogarnąć najprostsze rzeczy. U mnie w pracy jestem ekspertem i wołają mnie do każdej pierdoły, nie umieją wyłączyć przypadkowo włączonego full screena, podłączyć drukarki (gdzie obecnie wszystko praktycznie robi się samo), naściągają jakiegoś syfu bo klikają wszystko jak leci, a później "ja nic nie zrobiłem!" A to klikanie bez czytania do szału mnie doprowadza, tyle razy ich opieprzałam
@dluto: a właśnie że nie, wszyscy się dziwią ale była normalna rekrutacja z testem kwalifikacyjnym to się zgłosiłem i mnie przyjęli
@Lukki: w państwówkach wbrew pozorom trudno o premię, no chyba że jesteś gdzieś wysoko ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@anenya: pierwsze pokolenie komputerowców, które znało się na sprzęcie który używają (ludzie ok rocznika '90 w tył) to juz przeszłość. Nastolatki urodzeni w okolicach roku 2000 wiedzą już tylko gdzie pukać na ekranie, nie wiedzą co jest w środku i do czego dokładnie służy.

Postęp komputeryzacji nie idzie w parze ze wzrostem wiedzy społeczeństwa na temat komputerów.
@kucyk:

ale tu nie ma zadnej historii, takie haslo sie #!$%@? na desktopie i kazdy kto ma do niego fizyczny dostep moze je >wyciagnac w kilka minut, a tego bys nie chcial mireczku :)


jak? mając prawa zwykłego użytkownika.
@spudrospadreebin: umieją tylko fotki dodawać na fejsika i insta aczkolwiek też nie bo to z telefonów głównie idzie teraz. Straszna jest taka ignorancja, tym bardziej że taka np drukarka przyjeżdża z dokładną instrukcją obsługi napisaną tak, że najgorszy debil pojmie. Mnie by było głupio prosić kogoś co chwilę żeby mi ustawił to czy tamto, nie mówimy przecież o samodzielnym składaniu komputera tylko o jako takiej jego obsłudze. A będzie znacznie gorzej
@anenya: Ale z takim czytnikiem SD to w sumie niewiele więcej można zrobić poza resetem i upgrade Adobe Readera, no bo w sumie co? Szukać sterowników do ZhengYangSD model Alibaba 2015 hit sezonu jedyny taki i próbować ręcznie zainstalować? ;) Działanie driverów do tanich chipów obsługujących komunikację przez USB zależy między innymi od pogody, fazy księżyca i tego, w jaki sposób aktualnie FTDI usiłuje uwalić podrabiane układy.