Wpis z mikrobloga

@blubi_su: Polska mentalność, zamiast zaproponować podobne rozwiązania u zwykłych obywateli, coby tego ZUSu po tysiąc złotych nie płacili, lepiej żeby wszyscy mieli gówno, ale po równo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
kościół to nie przedsiębiorstwo.


@aniaczy:
Mam akurat kuzyna księdza i jechałem raz nawet z nim i jego kolegą, innym księdzem. Nagminnie używali między sobą słow "szef', "firma" - firma IMO jak każda inna - pobiera opłaty świadcząc usługi dla ludzi. Podatki też jakieś płaci, jak było opisane w komentarzach wyżej. To są ludzie jak każdy inny - muszą jeść, spać, czasem się rozerwać w sposób im dozwolny (lub i nie).
  • Odpowiedz
@blubi_su:

Wprowadzenie kas fiskalnych, pełne opodatkowanie kościoła tak jak i każdego innego usługodawcy (kościół to usługi, nic innego). Dlaczego pan kładący klepkę ma płacić wielokrotnie wyższe podatki od klechy nawijającego o duszkach?


A dlaczego nie pójdziesz w drugą stronę, i ułatwisz życie panu kładącemu klepkę? Bo popsułoby Ci to
  • Odpowiedz
No obowiązek ma :D Ale ile w tym prawdy to wie już sam klecha.

@blubi_su: Pfff, na tej samej zasadzie można każdego podejrzewać o ukrywanie dochodów. Fakt jest taki, że płaca podatki. Na innych zasadach niż większość, ale płacą.
  • Odpowiedz
@blubi_su: Płacą różne stawki w zależności od wielkości parafii. Są parafie, gdzie spokojnie mogli by większe płacić, a są takie, gdzie proboszcze ledwo zipie. Oczywiście, że te zasady powinny zostać zmienione, ale jeśli już to reszty w tym kierunku. Niestety mamy socjalizm.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: Każdy przedsiębiorca powinien płacić tak samo, oczywiście że powinno to być jak najmniej. Ale kościół jest NICZYM INNYM jak firmą usługodawczą. I do tego właśnie piję. Że dlaczego jak każdy płaci jedną stawkę to czemu ich firma płaci wielokrotnie mniej. Dlaczego nie słyszy się o tym ze skarbowy skontrolował parafie czy kurie? Bo to mafia jest.
  • Odpowiedz
Ale kościół jest NICZYM INNYM jak firmą usługodawczą.

@blubi_su: Usługi związków wyznaniowych w ramach obrządków religijnych są określane jako szczególna usługa. Tak mówi prawo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Btw. Trochę robię przy biurach rachunkowych. Są u nich kontrole, a co jakiś czas wychodzą też i babole. Nie wątpię, że te ich zasady ułatwiają też liczenie, ale zgaduję, że nic nie słyszysz, bo nic o tym nie
  • Odpowiedz
Pfff, na tej samej zasadzie można każdego podejrzewać o ukrywanie dochodów.


@push3k-pro: przecież tak to właśnie działa - większość przedsiębiorców ma obowiązek korzystania z kasy fiskalnej.
  • Odpowiedz
@blubi_su:

236pln rocznie. Wiesz ile ja podatku zapłaciłem? I nie każdy może sobie ukryć dochody. Po to jest właśnie kasa fiskalna.


Kasa fiskalna jako magiczny przyrząd do ujawniania ukrywanych dochodów.
Dziwne, że wiele razy widziałem, jak to urządzenie kompletnie się nie wywiązało ze swojej roli.
  • Odpowiedz
@dager: Lubię jak ktoś tak tyra gimboateistów obnażając ich głupotę. Przeczytają jeden artykuł w wyborczej, a po nim wiedzą już wszystko o kościele.

@blubi_su

Ile sobie napychają po kieszeniach to widać bo ich wielkich bebzonach i nowych mercedesach.

Pomyśl. Z takiej tacy ma klecha jakieś 4k, napisze że było 100pln
  • Odpowiedz
@Andrzej_Walczak:
Cytując:
Składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe osób duchownych, podlegających
obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu, rentowym i wypadkowemu, są finansowane przez:
duchownych – w wysokości 20% składki oraz Fundusz Kościelny – w wysokości
  • Odpowiedz