Wpis z mikrobloga

@vaxpnk
@blubi_su: Trochę #gimboateizm bo to półprawda:

Ryczałt duszpasterski

Od swoich pensji za pracę w parafiach księża płacą podatki ryczałtem. Inaczej zapłacą proboszczowie, inaczej wikariusze. Wysokość ryczałtu ustalana jest odrębnie na każdy rok podatkowy przez właściwy według miejsca wykonywania funkcji o charakterze duszpasterskim urząd skarbowy. Wysokość podatku proboszcza uzależniona jest od liczby mieszkańców w parafii. W przypadku wikariuszy liczy się dodatkowo także wielkość miejscowości, w której znajduje się parafia.

Dla proboszczów
@dager: Nikt nie wie ile dostają na tace i przy innych składkach. Nikt tego nie kontroluje, równie dobrze mogą wykazywać że dostają 20gr i nikt nie będzie miał podstaw by to podważyć. Jak dla mnie to jest to mafia i nic tego nie zmieni. Robiłem kiedyś system dla kurii archidiecezji czy jakoś tak, straszna pralnia kasy, zakładanie fundacji które są po to tylko by prać kasę przez fundusze kościelne. Mafia gorsza
Parafia jako osoba prawna ma obowiązek prowadzenia licznych ksiąg, w tym księgę przychodów i rozchodów, chociażby dlatego, że musi odprowadzić część "tacy" do kurii.


@dager: No obowiązek ma :D Ale ile w tym prawdy to wie już sam klecha. Wprowadzenie kas fiskalnych dopiero by rozwiązało kwestię samowolki klechów. Ile sobie napychają po kieszeniach to widać bo ich wielkich bebzonach i nowych mercedesach.
@blubi_su

No ale jak mają to niby skontrolować? Pomyśl. Z takiej tacy ma klecha jakieś 4k, napisze że było 100pln i tyle odprowadzi. Skąd oni mają wiedzieć że było inaczej?


1. Urząd skarbowy ma sposoby, żeby to skontrolować. Danie na tace znaczonych banknotów a potem kontrola?
2. Kradzież to grzech, czego jak czego ale do piekła to wierzący ksiądz nie chce pójść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Urząd skarbowy ma sposoby, żeby to skontrolować. Danie na tace znaczonych banknotów a potem kontrola?


@dager: Ciekawe czy w Polsce kiedykolwiek coś takiego zostało przeprowadzone, przy obecnej władzy to by pewnie zostało podciągnięte do zamachu na wiarę i narodowy polski kościół katolicki. Ale zapytam się, można by zgłosić parę kościołów do takiej kontroli, ale jestem pewien że i tak sprawę by wewnętrznie wyciszyli, mafia to mafia.

2. Kradzież to grzech,
Ile im dajesz na tacę?


@aniaczy: Nic, nie uczęszczam do tych przybytków.

Czy po prostu żal ci czyichś pieniędzy?


Irytuje mnie okradanie ludzi i hipokryzja.

@dager: No to jest właśnie najgorsze, czemu niby mieliby jakiekolwiek mieć przywileje? Bo wierzą w jakieś aniołki i smoki? Za to psychiatryk powinien być a nie przywileje. Ech ludzie to jednak w tym ciemnogrodzie tępi są...
W takim razie jakie rozwiązanie proponujesz?


@aniaczy: Wprowadzenie kas fiskalnych, pełne opodatkowanie kościoła tak jak i każdego innego usługodawcy (kościół to usługi, nic innego). Dlaczego pan kładący klepkę ma płacić wielokrotnie wyższe podatki od klechy nawijającego o duszkach?