Wpis z mikrobloga

777 044 - 186 = 776 858

Kolejna #100km (nr 45) i znów dość tłuściutka. Najpierw setka na rozgrzewkę przed OTR, a potem już OTR właściwy w gronie 30-40 może osób w tym #rowerowykrakow z @Cymerek i @kiwacz. Nawet jestem zadowolony z siebie i formy. Dwieście nie było, bo się rozpadało delikatnie i noc, i mi się nie chce, i w ogóle to po co?

Ktoś z #chrzescijanstwo lub #wiara może mi wytłumaczyć o co chodzi na 3 zdjęciu? Bo abstrahując od samej idei, to ostatnie zdanie coś mi się kupy nie trzyma.

Setka: Endomondo i Strava
OTR: Endomondo i Strava

#rowerowyrownik
metaxy - 777 044 - 186 = 776 858

Kolejna #100km (nr 45) i znów dość tłuściutka. Na...

źródło: comment_AGTD2mfl9pCCNRERMxkuzNEfNDsgDSK5.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak jazda w OTRze, bo słyszałem panuje "szarpane" tempo


@trace_error: Nie wiem, sam szarpałem wszystkie "premie górskie", więc nie wiem co się z tyłu działo. Po każdej górce postój i czekanie na resztę.
  • Odpowiedz
@metaxy:


Abstrahując od intencji Ojca Świętego Leona XIII zasada z odpustami jest taka, że niweluje kary za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. To tak jakbyś komuś przywalił, ktoś by Ci wybaczył, ale np. karą za przywalenie było 100 dni robót publicznych. I uzyskanie odpustu tę karę zmniejsza (odpust cząstkowy) lub niweluje zupełnie (odpust zupełny). Ten na krzyżu to odpust cząstkowy. Na tę chwile nie wiesz ile Ci
  • Odpowiedz
@Ilana: Ok, dzięki za wytłumaczenie. Niemniej jednak zasada takiego arbitralnego ogłaszania "pocałuj krzyż, zmów Ojcze Nasz i odejmiemy Ci 100 dni od kary" brzmi co najmniej dziwnie.
  • Odpowiedz
@metaxy: Odpusty mają swoje korzenie w bardzo wczesnym chrześcijaństwie. Rozbestwienie m.in. w tym względzie zniesmaczyło Lutra, do tego stopnia, że zamiast spróbować naprawić Kościół, jak Katarzyna Sieneńska, zaczął rozłam. Cały duch odpustu jest głęboki i uzasadniony i bynajmniej nie można go pojmować jako chłodnej kalkulacji. Nie wszyscy to rozumieją, nie wszyscy chcą zrozumieć - najsmutniejsze, że także z wierzących. Polecam przeczytać sobie: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/odpusty.html
  • Odpowiedz